• Свеж
Нов 216-0864046 216 0864046 BGA чип со топката Добар Квалитет

Нов 216-0864046 216 0864046 BGA чип со топката Добар Квалитет

Оценка на посетителот:
DEN 1248.00

Стока
Во продавницата


Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри. За мала количина на чипови, тие се изложени на воздух по се преземат надвор од пакетот. Затоа тие веројатно ќе се придржуваат до некои влажност. На тој начин, со цел да се избегне квалитет проблем, ние препорачуваме да се стави во внатрешноста на печење комора за најмалку 24 часа на 100℃-110℃。 Кога лемење, ве молиме бидете сигурни дека температурата за Олово-Free/Не Pb BGA чипови е 245℃260℃ (Максимум), на Чело/Pb BGA чипови 180℃205℃ (Максимална). На лемење процесот е комплициран. Лемење/замена на чипови мора да биде управувана од страна на инженери кои имаат умешен вештини. Како BGA чипови се кршливи, complicatedly структуриран, со бројни топки, било малку погрешна позиционирање, безгрижно температура-контрола, или нецелосни чистење PCB одбори ќе резултира со недоволна лемење или исчезнати лемење. Чипови ќе, како резултат на тоа, умре. BGA чипови се лесно да се добие скршени од несоодветно лемење. Пред купување, треба да се разгледа 3 точки : 1) сте купиле право чипови? 2) Дали имате соодветна опрема? 3) Дали сте умен доволно да лемење на чипови?

Карактеристики на производот

Приклучок Тип:
Нови
Број На Модел На:
US
Бренд Име:
HMSKJIC
Излезниот Напон:
216-0864046
Излез Тип На:
Нови
Употреба:
BGA
врска:
BGA

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.