• Свеж
10pairs x MC4 Конектор машки женски 30A 1000V MC4 Соларен Панел гранка серија Поврзете сончевиот систем кој се користи за PV Кабел 2.5/4/6mm2

10pairs x MC4 Конектор машки женски 30A 1000V MC4 Соларен Панел гранка серија Поврзете сончевиот систем кој се

Оценка на посетителот:
DEN 308.16

Стока
Во продавницата


Спецификација на Производот No : MC4 Оценет Напон TUV 1000 V DC / UL 600 V DC Оценка Тековната 20 A-30 A Соодветен кабел крстот секции 2.5mm2-6.0mm2 / 14 AWG-10 AWG Pin димензија : 4.0 mm Доказ напон : DC 8 KV(1 Min) Загадување степен : 2 Заштита класа : Класа II Контакт Материјал : Бакар, калај-галвански Контакт Отпор : 5m W Конектор Материјал : ЈО Степен на Заштита : IP IP67(IEC 60529) Повлекување на Сила : 50 N Вметнување Сила : 50 N Температура : -40-+85 C Пламен Класа : UL94 V - 0 Спецификација на Производот No : MC4 Оценет Напон TUV 1000 V DC / UL 600 V DC Оценка Тековната 20 A-30 A Соодветен кабел крстот секции 2.5mm2-6.0mm2 / 14 AWG-10 AWG Pin димензија : 4.0 mm Доказ напон : DC 8 KV(1 Min) Загадување степен : 2 Заштита класа : Класа II Контакт Материјал : Бакар, калај-галвански Контакт Отпор : 5m W Конектор Материјал : ЈО Степен на Заштита : IP IP67(IEC 60529) Повлекување на Сила : 50 N Вметнување Сила : 50 N Температура : -40-+85 C Пламен Класа : UL94 V - 0

Карактеристики на производот

Приклучок Тип:
MC4
Бренд Име:
ZOORUI
врска:
Приклучок Во
Број На Модел На:
EU
Употреба:
Електричен алат
Излез Тип На:
DC
Излезниот Напон:
DC1000V
Употреба:
Сончевиот

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.