• Свеж
5ml Кварц Crucible 99.9% SiO2 Силициум Crucible 1.5 mm Дебелина Точка на Топење 1750 Степен C

5ml Кварц Crucible 99.9% SiO2 Силициум Crucible 1.5 mm Дебелина Точка на Топење 1750 Степен C

Оценка на посетителот:
DEN 43.20

Стока
Во продавницата

OD : 20mm
H : 30мм
Дебелина : 1.5 mm
Состојка : 99.9% Si O2
Точка На Топење : 1750 Степен C
Макс Услуга Температура : 1050 Степен C(подолго време)
1450 Степен C(кратко време)
Thermostability : >5(Брзо ладење пати од 1100 Степен C до 20 Степен C)
Stainability : Не-боење(Горење половина час во 1200 Degree C) Ние, исто Така, имаат 5ml 10ml 20ml 30ml 50мл 100ml 150ml 200ml 250ml 400ml 500ml.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
BINFUL
Класификација:
Beaker

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.