• Свеж
Автомобил-стил, За Порше Кутија 987 997 Карбонски Влакна GT3 Стил Пред Скара Сјајни Влакна Решетката Решетката Трки Авто Тело Комплет Додатоци

Автомобил-стил, За Порше Кутија 987 997 Карбонски Влакна GT3 Стил Пред Скара Сјајни Влакна Решетката Решетката

Оценка на посетителот:
DEN 9360.00

Стока
Во продавницата


Автомобил-стил, За Порше Boxster 987 997 Сјајни Карбонски Влакна GT3 Стил на Предната Решетка Сјајни Влакна Решетката Решетката Трки Тело за Полнење
СОВЕТИ ЗА МАТЕРИЈАЛ : Item материјал што е опишано во точка цртичка Ако објектот е FRP стаклени влакна, тоа е он-обоен, бараат премиерот и бојата пред да инсталирате Ако објектот е на карбонски влакна, тоа е сјајни ув заштитен со 3 K twill ткаат Ако објектот е мат карбонски влакна, тоа е мат заврши Ако објектот е ABS, тоа е пластика и може да се инсталира директно СОВЕТИ ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ на : Јаглерод влакна производ е човековите занаетчиски предмет, ве молиме овозможи некои разлика споредуваат со машина производ FRP стаклени влакна производ е полу-готови објект, бара подготвуваат & боја пред опремени, гребнатини & заеднички lins не е прашање квалитетот на Сите елементи, ние испрати gurantee 100% сосема нов, не се користи и во добра qualit Сите предмети се recommand опремени со професионален body shop за најдобар резултат ве Молиме тест fitment пред да ја инсталирате на вашиот автомобил.

Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Дербито Скари
Објектот Должина:
1inch
Порше Модел:
Boxster
Материјал Тип:
јаглерод
Бренд Име:
EPRFLYANG
Boxster-Година:
2011,2012,2013,2010,2015,2014
Објектот Ширина:
1inch
За Возило Брендови/Модел:
Порше
Модел Година:
N/A
Име На Модел:
N/A
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Тежина:
1kg
Специјални Функции:
Пред Скара
Објектот Висина:
1inch
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Јапонија Toray Јаглерод:
Гланц
Влажни Лежеше / Инфузија Вакуум Јаглерод:
Мала тежина
Twill Ткаат:
УВ Заштитен
Автомобил модел:
За Порше Boxster 987 997

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.