• Свеж
Круг Led Панел Светлина Површината Монтирани вградна светилка осветлување Led таванот надолу AC 110-240V + Возачот

Круг Led Панел Светлина Површината Монтирани вградна светилка осветлување Led таванот надолу AC 110-240V + Возачот

Оценка на посетителот:
DEN 359.52
DEN 288.00 -20 %

Стока
Во продавницата


Супер светло 18 W Површината Монтирани LED Таванот Панел Светлина Надолу Светлина
85-265 V Топло бела/Бела/Ладно Бела 1pc бесплатен превозот
Совет : Опција Бела = Природна Бела (4000-4500 K)
Опис На Производот
Предмет Тип :
led панелот светла
Моќност :
6 W/12 W/18 W
Зрак Агол(°)
180 Влезен Напон :
AC85-265 V 50-60 Hz
Температура На Бојата :
топло бела (3000-3500 K),бело(6000-6500 K)
Примена
ДОМА,ХОТЕЛ,Бања Канцеларија на Компанијата ПРОДАВНИЦА ИТН.
Операција температура :
-40 - 55°c
фактор на моќност
PC>97%
Животниот Век :
>50.000 часа Тело Материјал Алуминиум
Карактеристики :
Со 180 степен зрак агол и испрати светлина рамномерно.
Downy светлина : може да се заштити очите на луѓето.
Алуминиум материјал : добро да прахосвам топлина и да го продолжи својот животен век.
Широка примена опсег : може да се инсталира на ѕидови и тавани во сали за состаноци, хотели, канцеларии, домови и така натаму.
Safe моќ интерфејс, лесно да го инсталирате и да се уништат.
Заштита на животната средина и заштеда на енергија.
Спецификации :
Тип : панел светлина
Боја : бела
Школка Материјал : Алуминиумски + Акрилик маска
Работна температура : -20 -65°C
Живот Време : >50,000 H
Гаранција : 3 години
Зрак агол : 180 степен
влезен напон : AC85-265 V 50/60 HZ
LED Чип : Супер Светло SMD2835
Температура на бојата : Топло Бела(3000-3500 K)/Студено Бело(6000-6500 K)
Пакување Листа :
1pcs * LED Панел Светлина
1pcs * Напојување

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Бела, Ладно Бела
Wattage:
6w, 12w, 18W
сертификација:
УЛ,CE
Напон:
90-260V
Бренд Име:
DOOYOR
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
LLP-SUTPL-W
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Боја На Каросеријата:
Бела
Примена:
Трпезарија
Гаранција:
2
Моќ Толеранција:
10%

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.