• Свеж
Бесплатни shopping чисто растителна Етерични масла Мароко Јасмин Масло Зацврстување на Кожата Белење на Еластични сјајни конвергенција

Бесплатни shopping чисто растителна Етерични масла Мароко Јасмин Масло Зацврстување на Кожата Белење на Еластични

Оценка на посетителот:
DEN 1156.80
DEN 752.00 -35 %

Стока
Во продавницата

81 /парче US $ 6.
[Ефикасноста на кожата
1.
2635529371785850 Убавина Оригинални Течност US $ 6.67 /парче US $ 6.
Јасмин потекнуваат од Азија, што се должи на површина од Азија во Европа, бидејќи на различни почвата и климата, па сорти добиени од два вида на јасмин, на мирис на цветови некои разлики.
[Искуство] употреба на чисти етерични масла
1 Додадете 4 капки во бања вода јасмин етерично масло може да ви помогне да се врати довербата
Во 20ml додадете 5 капки од маслото од јојоба јасмин сува и оштетена коса може да додадете сјај
2 со 4 капки етерично масло од јасмин топлина може да се забави пред-менструални грчеви и надуеност
[Со секс]
1 Европа јасмин жалфија може да го подобри ефектот на вибрации желба
2 сандаловина и јасмин етерични масла помеша да се произведе единствен вкус
3 цитрус масла може да се направи тоа мирисот новак
[Преглед]
Jasminum sambac : Мајчин на Азија, во Индија, Кина, Персија генерација на богатите, бели цвеќиња, мали цвеќиња, исто така познат како "јасмин цвеќиња", мирис мирис, долго цветни период.93 /парче US $ 6.
За градите масажа на градите форма и градите beautifying ефект.86 /парче US $ 6.88 /парче US $ 6.74 /парче US $ 6.
[Ефект]
Афродизијак, кондиционирање на респираторниот систем и на машки репродуктивен систем, промовирање на лактација.Подобрување на чувствителните, сува, стареење на кожата
Јасмин етерично масло + 2 капки сандаловина масло 2 капки + шипинка масло 5 ml, го прават лицето масажа, може да го подобри чувствителна кожа и сувост, долгорочна употреба на своите анти-стареењето ефект е извонреден. Условување на сува, иритирана кожа, намалување на стрии и лузни, зголемување на еластичноста на кожата.86 /парче US $ 6.
Најчесто се користи во Азија направи цвеќиња јасмин чај, јасмин венец направен во Тајланд често претставува Будистички почит на Арапскиот пазар, исто така позната како јасмин, исто така, му припаѓаат на овој вид.

Карактеристики на производот

НЕТО-WT.:
5ML, 10ML, 30ML, 50МЛ, 100ML
Бренд Име:
Растенијата Подарок
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Број На Модел На:
Мароко Јасмин Масло
Состојка:
Мароко Јасмин Масло
Тип На Објект:
Етерично Масло

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.