• Свеж
Топла продажба 2018 GPS HUD 3.5 инчен дисплеј Speedometers Табла Возење Време Километри дигитални во Светот

Топла продажба 2018 GPS HUD 3.5 инчен дисплеј Speedometers Табла Возење Време Километри дигитални во Светот

Оценка на посетителот:
DEN 1143.84

Стока
Во продавницата

Спреј некои вода на местото каде што филмот ќе биде атипичен ,а потоа користете сува крпа за чистење ;
2. Нано-технологија за елиминирање на двојното рефлексии,повеќе од јасно. Екран од 3,5 инчен HD дисплеј
3.Ако може да се види јасно на прикажување на информации, тогаш нема потреба за користење на рефлексија филм. Нема брзина ,авто сили исклучување по 5 минути. HUD екран без било екранот,и нема моќ
Проверка на автомобил држачи за кабел ако тоа е тесна, повлечете надолу постојано се вметнат повеќе пати, проверете на HUD се префрлате ако тоа сили на.Ако се најде таму е нешто различно со табла вредности,ве молиме да се направи прилагодување како што е подолу :
Влезете во менито за поставување :
Вертикално долго притискање во бранот копчето за 5 секунди да влезе во менито за подесување,кратко притиснете во бранот копчето за да се зголеми мени вредност,нагоре или надолу бран копчето за да се зголеми/намали параметар вредност.
Методи на pasting филмот :
1.Драјвери може да го прочитате возење информација веднаш , и секогаш може да ги задржи најдобрите државата на начин со HUD.Во тоа време,можете да влезете во менито за поставување за да имаат чисто прилагодување на HUD, со цел да се добие истиот datas како табла. Мулти-боја, дизајн го прави екранот се повеќе богати и полесно да се чита
4.Рефлексија филм може да се држиме до позиција право над HUD позиција која може да се одразат домаќин екран на ветробранското стакло. Кратко се повлече до : Зголемување на параметарот вредности по влезе во менито за поставување. Вертикална долго Притиснете 5 секунди : влезе во поставување menu(мени 1-6), откако заврши на вредноста, вертикална долго притиснете 5 секунди за да се спаси и излез.
Кориснички Прирачник за Глава Up Дисплеј
Модел : А2
HUD краток за Глава До Екранот. Полетување на заштита филм (означени 2) на рефлексија филм.
Употреба и инсталација за рефлексија филмот :
Ве молиме Имајте во предвид : HUD проекти табла информации за автомобилот пред ветробранското стакло , бидејќи ветробранското стакло е двоен, која ќе го направи двоен одраз на ветробранското стакло, кога се работи.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
PolarLander

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.