• Свеж
Нови 220V Нерѓосувачки Челик Home Електрична Мелница Билка Мелница за Кафе Грав Мелење Зрна од Жита Мелница Прав Машина Брашно 600g

Нови 220V Нерѓосувачки Челик Home Електрична Мелница Билка Мелница за Кафе Грав Мелење Зрна од Жита Мелница Прав

Оценка на посетителот:
DEN 4800.00
DEN 4368.00 -9 %

Стока
Во продавницата

Не чистење на машина со вода; можете да ја чистите машината од платно или четка.Кога тоа ќе почне со работа, ве молиме да се исклучи од напојување веднаш доколку сечилото е заглавен со smashing материјали и моторот не работи (зуењето на бучава се случува) да се избегне горење на моторот, и потоа отстранете блокови, проверете го осигурувачот и да го рестартирате сметачот. Answer : ___________________________ Note : Пред Мелење На Жито,Треба Да се Суви Состојки(Или Пржена),Мелење На Повеќе Деликатна,Мрсна Состојки,Предлагам Да се Исуши,Дури и се Промешува-срј И Потоа Мелење,Па Како Да се Избегне Во Паста.
Вовед и Апликации :
Висока-брзина Прав Машина е неопходна алатка за да ram меморија медицината, тоа е 50 пати посилен отколку традиционалните моторни во работна ефикасност. Обично smashes хард лекови во прав за една минута.Тоа не Може да Изгуби Хранлива И Вкусна. Во текот на користење, не се отвори горниот капак или да се стави вашите раце.
Пакет Се Вклучени :
1 x Мелница Машина во Прав
1 Сет на Додатоци
.
Спецификација : Име Мелница Прав Машина Модел RH-600 A Напон AC напон 220 V/50 Hz Мотор Моќност 850 W Брзина 31000r / мин Финост 60-300 (mesh) Материјал од не ' Рѓосувачки Челик Работно време од 5 минути Интервал на време 10 минути Димензија 19cm*17.
Мелење На Жито : Црвениот Bean,Зелен Грав,Сусам,Црн Грав,Кикирики,Бадеми И Така Натаму. Оваа машина прифаќа ултра висока-брзина на мотор, може брзо да се пресече сите видови на дехидрирана храна, ориз, пченка, сусам, соја, риба храна, црн пипер, медицина (како што се ganoderma, тасев биле, tianqi, бисер, итн. На smashing материјали треба да се задржи суво без влага и маснотии.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
ZONESUN
Напон (V):
220v
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
600g
Моќност (W):
80W
Број На Модел На:
мелница
Додатоци:
мелница
сертификација:
GSG
Функција:
мелница
Тип:
милс
Мелници Тип:
Храна Мелници
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.