• Свеж
Нови ХС-325A 26CM Алуминиум Бакар Ratchet Кабел Машина Ratcheting Жица Исечена Рака Алатки --M25

Нови ХС-325A 26CM Алуминиум Бакар Ratchet Кабел Машина Ratcheting Жица Исечена Рака Алатки --M25

Оценка на посетителот:
DEN 1899.84
DEN 1482.00 -22 %

Стока
Во продавницата

Нови ХС-325 A 26 CM Алуминиум Бакар Ratchet Кабел Машина Ratcheting Жица Исечена Рака Алатки M25 Опис : Функција :
Оваа тешка должност ratchet кабел машина е механички дизајн лесно намалување на бакарни или алуминиумски кабли. На елегантни компактен изградба ви овозможува да се намали кабли во тесни подрачја каде што другите секачи пропадне. Карактеристики анти-лизга гумени рака чувари кои нудат сигурен зафат, како и пренасочување на некои електрична енергија. Не користите овие секачи за да се намали ЖИВО проводници.
Овие секачи се многу лесни за лесно еден раце операции. Ова е совршена алатка за оние кои треба да го намали големи жици без да се расправаме.
Сечење Опсег : 240mm2 Max.(AWG 600 MCM) ,
Сечење спектар max. 32-милиметри или 1 1/4 "
Се применуваат за : 300 MCM бакар-600 MCM алуминиум
Должина : 26 CM
Answer : ___________________________ Note : Ова не може да се користи за да се намали челик
Пакетот Вклучува : 1 x Кабел Машина

Карактеристики на производот

боја:
Црвена
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Комбинација Клешти
Примена:
Сечење
is_customized:
No
Карактеристики:
Мултифункционален
Се Справи Со Стил:
Директно
Број На Модел На:
N/A
Бренд Име:
Stookits
Материјал:
Други

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.