• Свеж
Собрани се Надополни PGA2311 Stero Далечински Волумен Контролер Preamplifier Одбор

Собрани се Надополни PGA2311 Stero Далечински Волумен Контролер Preamplifier Одбор

Оценка на посетителот:
DEN 1488.00

Стока
Во продавницата


Собрани се Надополни PGA2311 Stero Далечински Волумен Контролер Preamp
PGA2311 е со високи перформанси. стерео аудио контрола на јачина на звук наменети за професионална и high-end потрошувачите аудио системи. Користење на високи перформанси оперативни засилувач фази внатрешни до PGA2311 доведува до ниско ниво на бучава и нарушување.повеќето од познатите preamp се користи овој комплет,како што ЏЕФ ROWLAND,Krell ,Gryphon ,MBL,Mark Levinson,итн
Влезен напон : AC9 V-0-AC9 V на 300ma (8-10 V е во ред)
Главната PCB големина : 75mm*85mm L*W
Екранот PCB Одбор големина : 101mm*38mm L*W
3 начин РКА на текст.
120d B Динамички Опсег
0.0004% THD+N во 1k Hz (U-Одделение)
0.0002% THD+N во 1k Hz (A-Одделение)
БУЧАВА-СЛОБОДЕН НИВО ТРАНЗИЦИИ
НИСКА INTERCHANNEL CROSSTALK −130d BFS
2 канал рамнотежа грешка
Пакет се вклучени : Собрани PGA2311 preamp комплет X1
Далечински поставите X1 (не се вклучуваат на батеријата)

Карактеристики на производот

Компатибилен Аудио И Видео Опрема Стил:
Засилувач,Digital-to-Analog converter (Конвертор (DAC),Професионална Аудио Опрема,Звучници,Слушалки & Слушалки,Играчот
Димензии (WxHxD)):
75mm*85mm
Број На Модел На:
PGA2311
Пакет:
Yes
Тежина:
0.35
Бренд Име:
GZLOZONE

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.