• Свеж
100pcs 2x15 Стр 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs Доведе слободни

100pcs 2x15 Стр 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs

Оценка на посетителот:
DEN 1152.00
DEN 1094.00 -5 %

Стока
Во продавницата


2x15 P 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs Доведе слободни
1. Моменталната оценка : 1.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјали : Најлон-46
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Ау или SN Над 50" Ni
Не Поставување колче
Корисниците Кои Видени Оваа Точка Исто Така, Видени

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
2346215G0C
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
pin насловот женски
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
1.27 mm

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.