• Свеж
1000pcs 2x4 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs Доведе слободни

1000pcs 2x4 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs

Оценка на посетителот:
DEN 6000.00
DEN 5700.00 -5 %

Стока
Во продавницата


2x4 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски двоен ред SMT директно Површината Планината PCB Rohs Доведе слободни
1. Моменталната оценка : 1.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјали : Најлон-46
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Ау или SN Над 50" Ni
Не Поставување колче
Корисниците Кои Видени Оваа Точка Исто Така, Видени

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
2346204G0C
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
pin насловот женски
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
1.27 mm

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.