• Свеж
JIGU Лаптоп Батеријата BPS13/Б VGP BPS13/П VGP-BPS13B/Б VGN-ПРЕПРАТЕНА VGN-НС VGN-NW VGP-BPS13A/Б VGP-BPS13/Б За MSI VGN-AW VGN-CS

JIGU Лаптоп Батеријата BPS13/Б VGP BPS13/П VGP-BPS13B/Б VGN-ПРЕПРАТЕНА VGN-НС VGN-NW VGP-BPS13A/Б VGP-BPS13/Б

Оценка на посетителот:
DEN 1368.96

Стока
Во продавницата

Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има).
Предмети опис
Батерија Тип : Li-io
Капацитетот на батеријата : 11.1 V-4400m Ah и 10.
Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени.8 V-5200m Ah (ве молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област)
Батеријата Клетки : 6 клетки
Тип На Производ : Замена На Батеријата
Состојба : 100% JIGU Сосема Нов , 12 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
Предмети фото шоу
11. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел. За сите врати производи, клиентите МОРА да контактирате со нас за враќање адреса. Во сите случаи, Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати. Нашата цел е 100% задоволството на клиентите. Ние продаваме само квалитетни производи од квалитетни добавувачи,сите батерии да бидат тестирани пред да го продаде.
Гаранција :
1. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Шопинг со нас е сигурна и безбедна.

Карактеристики на производот

боја:
Црна, Сребрена
Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
SONY
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
BPS13/Б VGP
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Гаранција:
1 година
Уверение:
CE,FCC,RHOS
Батеријата клетки:
6cell
is_customized:
Yes

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.