• Свеж
55мм-52mm 55мм да 52mm Црна Чекор Надолу Прстен Адаптер за Камерата

55мм-52mm 55мм да 52mm Црна Чекор Надолу Прстен Адаптер за Камерата

Оценка на посетителот:
DEN 86.40

Стока
Во продавницата

Име на производ : Чекор Надолу Адаптер Прстен;Леќа Страна : 55мм/ 2.2" Филтер Страна : 52mm/ 2";Вкупната Големина : 57 x 6mm/ 2.3" x 0.24" (D*T) Материјал : Метал;Боја : Црна Тежина : 6g Име на Производ : Чекор Надолу Адаптер Прстен;Леќа Страна : 55мм/ 2.2"
Филтер Страна : 52mm/ 2";Вкупната Големина : 57 x 6mm/ 2.3" x 0.24" (D*T)
Материјал : Метал;Боја : Црна
Тежина : 6g
На 55мм-52mm прстен адаптер лесно завртки на предната страна на било 55мм леќа, и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 52mm додаток (како што филтри, капи, трепка и леќа конвертори).
Пакет Содржина : 1 x Чекор Надолу Адаптер Прстен
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
нови пристигнување
Бренд Име:
CADeN

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.