• Свеж
Затворен RGB P10 SMD 1/8 Скенирање LED Дисплеј Модул 320*160MM , P10 SMD RGB Внатрешна LED Панел

Затворен RGB P10 SMD 1/8 Скенирање LED Дисплеј Модул 320*160MM , P10 SMD RGB Внатрешна LED Панел

Оценка на посетителот:
DEN 806.40

Стока
Во продавницата


Напомена : цена вклучувајќи предводени од модулот, кабел за податоци и напојување кабел , нема магнет и завртки. И еден компјутери моќ кабел поддршка две парчиња лед модули.
Предмети
Параметар Вредности
Пиксели теренот
10мм
Конфигурација
1 R1 G1 B Модул големина
320mm*160mm
Кабинетот големина
960mm*960mm
Кабинетот материјал
Железо или Алуминиум
Ave. Потрошувачка
300 w/метри
Max. Потрошувачка
700 w/метри
Осветленоста
Повеќе од 1000 cd/метри
Сива скала
16 малку
Приказ На Далечина
8 -10 м
Агол На Гледање
Хоризонтална : 1 5 0° , V ertical : 1 5 0°
Напојување
AC 110 V/ 220 V
Вози Режим
1/ 8 Скенирање
Освежете Го Оценувате
> 100 0 Hz/s
Систем За Контрола
LINSN
Толеранција помеѓу модули
≤1.5 mm
Температура На Чување
- 35°C ~ + 85°C
Работна Температура
- 20°C ~ + 65°C
Влезниот Сигнал
DVI
MTBF
≥10,000 часа
Животен век
≥ 10 0,000 часа
Работа Влажност
10% ~ 95%
Текст извор
DVI, S-video, RGB, VGA и др
Оперативен Систем
Windows98, 2000, МЕ, VISTA, XP, Win7, Win8
Сертификати
CE, CCC, ROHS, ISO9001, и други кредитни
Ве молиме оставете ги вашите достапни информации за контакт кога ќе испратите порака, за да можеме да се разбереме едни со други подобро, ви благодарам!

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
SRY-АКО-P10
is_customized:
Yes
Екран функција:
Видео
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Бренд Име:
CNSRYLED
Употреба:
Внатрешна
Пиксели:
10мм

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.