• Свеж
P7.62 затворен панел за led екранот за изнајмување на екранот,со користење на 3528 led светилки, 8scan СМД,244mm*244m

P7.62 затворен панел за led екранот за изнајмување на екранот,со користење на 3528 led светилки, 8scan СМД,244mm*244m

Оценка на посетителот:
DEN 714.24
DEN 679.00 -5 %

Стока
Во продавницата

Добредојдовте на Yao Caixing Електронска продавница 1. Ние сме професионални информации за производот и продажба LED дисплеј 2. Ние се обезбеди ниска парче и висок квалитет на Aliexpress 3. Добредојдовте на нашата фабрика за инспекциски надзор во Кина 4.Website : www.ledycx.com
Спецификација
Пиксели Теренот : 7.62 мм Пиксел Густина : 17222pixels/метри Пиксели Конфигурација : SMD 3 во 1 Модул Големина : 244*244mm Модул Резолуција : 32*32 пиксели Кабинети Димензија : 732*732*90mm Кабинети Резолуција : 96*96pixels Осветленост : 2100 cd/метри Најдобри Гледање на Далечина : > 7m Просечна Потрошувачка : 320 W/метри Max Потрошувачка : 660 W/метри Агол на Гледање : Хоризонтална агол : 140 степен на Вертикална агол : 140 степен на Обработка : 12 малку Ingress Protection : IP20 Освежете го Оценувате : 1200 Hz LED живот : 100,000 часа Влезен Напон : 90 за да 260 VAC, 50/60 Hz Работа Влажност : 10% до 99%
Слики
Ако цел еден или неколку, ние ќе бидат спакувани во krabičkách
Јас f имате други барање за пакување ,ве молиме да ни кажете однапред процес на Производство, имаме и други затворен модули можете да изберете
Се надевам дека ќе сакаат и да го изберат нас ,ви благодариме за вашиот surpport ние ќе се обидеме да се направи подобро и подобро во иднина Имаат убав ден !!! Шенжен Јао caixing Електронски Co.,LTD Додадете : Феникс Xingye Пат нема.1 Патот 26, 2, Fuyong Град, Град Шенжен,Кина 518100 ТЕЛ : + 86 0755- 36912927 Skype : 18617065053 whatsapp / Мобилен : +86 18617065053 E-mail : yaocaixing@ledycx. com
Wc Разговор ID : 18617065053 Веб : www.ledycx.com

Карактеристики на производот

Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Бренд Име:
Јао Cai Xing
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
P7.62
Екран функција:
Видео
Употреба:
Внатрешна
Пиксели:
7.62 мм
Модул Чип :
смд 3528
модул моќ:
17.5 W
Интерфејс Начин:
ЦЕНТАР-75
Скенирање Метод:
8scan
Модул големина:
244*244mm
Модул резолуција:
32*32
Модул Тежина:
0.42 KG
Возење метод:
Постојан Струја Возење
Контрола методот:
Контрола методот
Warrany:
3Years

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.