• Свеж
вбризгување Предводени од модулот 3led 5730 нагласи led знак модул една светилка од 50-55lm 3 светилка

вбризгување Предводени од модулот 3led 5730 нагласи led знак модул една светилка од 50-55lm 3 светилка

Оценка на посетителот:
DEN 5184.00

Стока
Во продавницата


100pcs/многу SMD 5730 3 LED 50 Lums ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Бела Водоотпорен IP65 DC12 V+Бесплатен Превозот
Функција :
1. Извор На Светлина Век : 50.000 H
2. Работен напон : DC12 V
3.Број на Led : 3pcs SMD5730
4. IP Оценка : IP65
5. Школка Материјал, ABS, анти-статички
6.Големина на : 6.9* 2.1 * 0.7 cm
7.Употреба на животната средина : -40 степени - +50 степени целзиусови степени
8.Складирање на животната средина : -50 степени - +60 целзиусови степени
9.Сертификат : CE, ROHS
Примена :
1.Надворешна/Внатрешна Употреба
2. Чове Осветлување
3 Патека и контурата осветлување
4. Осветлување за signage/ писма
5. Архитектонски светла за Крошна, Коридор, Прозорец, Archwa
6.DIY Светла за домашна употреба
7.Морски светлина
8. Задача осветлување
9. Замена на Флуоресцентна светлина
10.Декоративни светилки за празник, настан, show, саем
Пакет содржина :
100pcs SMD 5730 3 led диоди модули
Превозот и Плаќање :
1.Ние брод во СВЕТОТ.
2.По веб-сајт провери вашата исплата во рок од 24 часа ,ние ќе брод вашата пакет во 12 работни часа .
3.Превозот од Експрес,време како што се следниве

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Ладна Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
HAILEEYOUNG
Спецификации (монистра светлина / m):
50
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
5000
LED Чип Модел:
SMD5630
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
12V
Боја Temp(К):
топло бела
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
2.88 W/m,5.76 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5050

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.