• Свеж
2* SMD 5050 12 LED IP65 Водоотпорен Флексибилни Газа Светлината 12V 3W За Автомобил Дома 30cm бела

2* SMD 5050 12 LED IP65 Водоотпорен Флексибилни Газа Светлината 12V 3W За Автомобил Дома 30cm бела

Оценка на посетителот:
DEN 64.80

Стока
Во продавницата


Светла Боја : бела Пакет се Вклучени : 2 x 30cm 12 LED SMD Лента, Светлата за Лесна инсталација, со Само-лепило на грбот; долготраен, ниска потрошувачка на енергија Светла и стабилност, погодна за внатрешна и надворешна употреба; Безбедна и сигурна Идеални за украсување вашите возила/мотори/домови/партија/активности на отворено и сл.Светла Боја : бела
Пакет се Вклучени : 2 x 30cm 12 LED SMD Лента, Светлата
Лесна инсталација, со Само-лепило на грбот; долготраен, ниска потрошувачка на енергија
Светла и стабилност, погодна за внатрешна и надворешна употреба; Безбеден и сигурен
Идеални за украсување вашите возила/мотори/домови/партија/активности на отворено и сл.
Лента Должина : 30cm
Жица Должина : 40cm
Влезен Напон : DC 12 V
Моќност : 0.24 w/led
LED Количина : 12
Работна Температура : -20° до 50°
Заштита Стапка : IP65 Водоотпорен
Животниот век : 50,000+ часа
Упатство За Инсталација :
1.Одберете & чисти саканото место,се држи на страна на селотејп на светлината
2.Користете го ова со било 12 V DC автомобили,потребна е јасна поврзете се на (+)/(-) страна
3.Ако по правилна инсталација и нема светлина,едноставно обидете се да се јават на поларитетот на жица.

Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Лента
сертификација:
CCC
Водоотпорен:
Yes
Напон:
12V
Повод:
Автопат
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
SZS-GTFS-I015449E3
Бренд Име:
REFURBISHHOUSE
Спецификации (монистра светлина / m):
30SMD

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.