• Свеж
Dual 200 Led Растение Расте Светлина, Крушка Светилка Осветлување Поставување Биро Клип Носителот на Цвет Зеленчук Затворен Семе стакленички хидро Aquariu

Dual 200 Led Растение Расте Светлина, Крушка Светилка Осветлување Поставување Биро Клип Носителот на Цвет Зеленчук

Оценка на посетителот:
DEN 1487.52
DEN 1041.00 -30 %

Стока
Во продавницата

Производ Тежина : 325g
Пакет се Вклучени : 2 парчиња x E27 200 LED Расте сијалица 1 x Д ual plug носителот clip ( ЕУ Или САД plug E27 )
Сликата ја покажува :
* Ние брод на светот ( Освен некои земји и APO/FPO ).
* Сликите прикажани се за вашиот референца само. За прв 1 месец, ние ќе плати еден начин превозот цена (од Кина до вашата локација). Модел : Led Расте Светлина.
* Цел ќе биде испратена во рок од 3 работни дена.
* Ние нудиме бесплатна поправка на услугата во рок од 1 година од купувањето. 30cm секој.
* Ние нудиме 1 година гаранција за неисправни предмети, додатоци доаѓаат со 3 месеци гаранција.
500-600nm : Ниско ниво на апсорпција од страна на пигменти
600-700nm : (Црвено) Chorophy II апсорпциона стапка е ниска, има значителен ефект врз фотосинтеза и photoperiod ефект
Црвено Светло : За растенијата цветни и плодните,Промовирање на растенијата раст, germinatiion, цветни, резултатите. Извор на светлина : LED Светилки.
* Ако најдете било какви проблеми со нашите предмети или услугата, само се чувствуваат слободни да контакт прво пред да остави било неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да се обезбеди вашето задоволство. Тело Материјал : ПВЦ. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
* Ние само брод да се потврди цел адреси. За : Цвет,Фабрика,Растителни Расте. Користење : за Стаклена градина,Growbox,Расте Шатор, Хидропоника Системи опрема.
* Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и клиент има до 7 дена од денот на приемот за замена (Купувачот треба да ги вклучува сите оригинални предмети неоштетени во ре-saleable состојба). Светла Боја : 166pcs црвено & 34pcs сина.
* Ние тест секој производ пред бродот, и гаранција дека е 100% работи.

Карактеристики на производот

Приклучок Тип:
САД, ЕУ
Тип На Објект:
Расте Светла
Ширина:
9.5cm
сертификација:
CE,CCC
Карактеристики:
led расте светлина со клип носителот
Должина:
8.2inch
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
K28018-2+28026-НАС
Бренд Име:
QvvCev
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Напон:
85-265V
Гаранција:
1year
Тип:
Led Расте Светлина,светилки за растенија
Wattage:
12W
База Тип:
e27 socket
расте светлината LED Кол:
200pcs ,166pcs црвено & 34pcs сина
Влезен Напон:
може за AC85-265V
Име На Модел:
28018-2+28026
Пакет Се Вклучени:
1 сет

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.