• Свеж
Трговија на големо 2.1 x Myopia Очила се види ТВ Зголемувачот лупа

Трговија на големо 2.1 x Myopia Очила се види ТВ Зголемувачот лупа

Оценка на посетителот:
DEN 6696.00
DEN 5960.00 -11 %

Стока
Во продавницата

Забелешка 1. ТВ Зум очилата се погодни за театар , поле и да се види спортски натпревари .Ако станува прашливи , ве молиме да ги нежно со ткаенина за чистење на леќите ; 3.1 x Myopia Очила се види ТВ Зголемувачот лупа ТВ главата стакло зголемена очила 2. 4) Светло и десното око леќата може да се диоптрија прилагоди самостојно со вртење на фокус воланот на секоја страна 5) Голема визија сида зголемена очила за myopia да се добие 2. И тогаш очите додека гледа , и постепено да се прилагодат .Користете тешко објекти за да се избегне да биде изгребани леќа , не ги допирајте огледало ; 2.1 X зголемување на сликата на ТВ екранот 6) Идеален зголемувачот за јасен преглед на ситници на објекти за истражување 7) исто Така, за риболов, корисна занаети одлуки, градинарство,отворено спортска итн. Затвори ги левото око , да се претвори во право се фокусира на тркалото ( види ја Сликата ) , значи дека десното око јасно може да се види на ТВ екранот . Со истата операција , се приспособат на лево фокусирање тркало , така што левото око јасно може да се види на ТВ екранот 3. ТВ зголемена зголемена очила најдобро одговара да семејства се види ТВ , гледајте во ЖИВО во најдобар растојание 3m , тоа го прави ТВ екранот зголемува за 2 пати . ТВ зголемена зголемена очила можете лесно да ги видите во ЖИВО , дури и од ТВ далечински така е јасно Како да ГО користите ПРИКАЗ со -3 степени фокус опсег , како да се прилагоди на диоптрија пристап : 1.1 x Magnifictaion Зголемена очила за myopia Диоптрија прилагодливи Очила нозе се прилагодува Со неутрален пакет 1) Леќи се направени на стврднат отпорен на гребење акрил,ултра лесен 2) Aspherical објективот дизајн, може да се добие distortionless сликата на ТВ 3) Очила нозе се изработени од меморијата метал внатре пластика, која е на висока еластичност, нозе може да се прилагоди според корисник е лице и уво форма.

Карактеристики на производот

Големина:
170x140mm
Бренд Име:
SRATE
Број На Модел На:
НЕМА.7102J
Стил:
Облечен Во Стилот
Со Светлина Или Не:
No
Материјал:
Пластични
Место на Потекло:
Henan,Кина (Копно)
Материјал:
Акрилик, ABS пластика,алуминиум легура
боја:
како Слика
Количина:
5 парчиња/многу
леќа дијаметар:
35mm
работната далечина :
0-3м
Pupillary растојание:
60-68mm
Агол поле на гледање:
10 степен, 15/40cm
Примена:
Во ЖИВО, игра се види, доработка, отворено спорт,истражување и градинарството

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.