• Свеж
3Pcs Einkshop компатибилен 304 xl Мастило Кертриџ замена за hp 304 304xl за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтер ink 304 xl

3Pcs Einkshop компатибилен 304 xl Мастило Кертриџ замена за hp 304 304xl за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтер

Оценка на посетителот:
DEN 2059.20
DEN 1730.00 -16 %

Стока
Во продавницата


Einkshop компатибилен 304 304xl Црно Мастило Кертриџ за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтер ink
Производи Параметар
Боја : Црно-Три-боја
Модел : 304xl
Површина : Европа(печатач верзија)
Мастило Капацитет : Црна : 25ml Боја 20ml
Страница : Црна 600page (А4 формат 5%покриеност)
Боја 420page
Погодна За Печатење Модел : Deskjet 3700 3720 3730 3732 Печатач
Љубезно совети :
Ве молиме проверете ја вашата оригинална мастило кертриџ број на моделот пред ставање ред.Ако вашата оригинална мастило кертриџ НЕ е 304 (или не 304 XL), НЕ се КУПИ оваа кертриџ Различни кертриџ кодови за истиот модел на печатач во различни области, ве молиме проверете кертриџ кодови на оригиналниот касети пред да го купат .
На долги транспорт на касети, поради патот испакнатини или човек-направени се фрли, може да доведе до меурчиња во кертриџ шуплина, ако ви треба да се користи веднаш, рачен кертриџ од мастило (sprinkler) фрлени надолу тешко неколку пати, се повлече сите воздухот од мастило, за да се обезбеди непречено мастило, а потоа да инсталирате кертриџ. Слики испратени за повикување само,предмет на нашите достапните производи.


Карактеристики на производот

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
304 мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Кертриџ за Статус:
Целосна
КОЛИЧИНА:
3PC
кертриџ 304:
304 кертриџ
кертриџ за 304xl:
кертриџ за 304 кертриџ
3700 печатач:
3720 печатач
3700 мастило кертриџ:
принтер ink кертриџ
3730 печатач:
deskjet 3720
принтер ink:
Deskjet 3700 3720 3730 3732 Печатач
3732 печатач:
deskjet 3720 печатач

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.