• Свеж
Fedex 100pcs 500g x 0.1 g Дигитални Џеб Скала Накит Губење на Рамнотежа Скала g/ мл/ ct/ gn Прецизност со мало кутија 35%Попуст

Fedex 100pcs 500g x 0.1 g Дигитални Џеб Скала Накит Губење на Рамнотежа Скала g/ мл/ ct/ gn Прецизност со мало

Оценка на посетителот:
DEN 25155.84
DEN 15597.00 -38 %

Стока
Во продавницата


Fedex 100pcs500g x 0.1 g Дигитални Џеб Скала Накит Тежина Електронски Рамнотежа Скала g/ мл/ ct/ gn Прецизност со мало поле
ако сакате да ја други други количина, или ако не сакате да се меша било скали во нашата продавница,pls контактирајте со нас,ние ќе ви цитирам фабрика цена,ако вашата земја едноставно не може да се направи бесплатен превозот, pls ни e-mail на вашиот адреса,можеме да се обидеме да ви даде повеќе попуст
Боја : Црна
Максимална Прецизност скала : 500g.
Минимална Прецизност скала : 0.1 g.
Светлото Зелени осветлување.
Мал, лесен и пренослив.
Auto calibration
Tare полн капацитет
30 секунди off
Операција температура : 50-86 степени Целзиусови
Напојува со 2 x AAA батерии (Не се Вклучени)
Тежина : 96g
Пакет Тежина : 107g
Пакет Големина : 130 x 65 x 20mm
1 x Дигитален џеб скала (500g x 0.1 g)
1 x англиски јазик прирачник за корисникот

Карактеристики на производот

Капацитет:
500g
Бренд Име:
JUANJUAN
Точноста:
0.1 g
Број На Модел На:
Y001
Тип:
Џеб Скала
Големина:
12.2cm*5.6cm* 2.3cm(L x W x H)
Дисплеј Тип:
LCD дисплеј
Напојување:
ААА Батерии
Номинална Оптоварување:
500g
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.