• Свеж
10pcs 200g x 0.01 g Дигитални Скала Прецизност Рамнотежа Џеб Електронски за Злато Фунта Сребрен Накит со светлото 20% попуст

10pcs 200g x 0.01 g Дигитални Скала Прецизност Рамнотежа Џеб Електронски за Злато Фунта Сребрен Накит со светлото

Оценка на посетителот:
DEN 2700.00
DEN 2214.00 -18 %

Стока
Во продавницата

10pcs 200g x 0.01 g Дигитални Скала Прецизност Рамнотежа Џеб Електронски за Злато Фунта Сребрен Накит со светлото Својата висока точност, го прави про џеб скала за мерење на сите видови на објекти или објекти. Висок квалитет на LCD екранот е поддржана од страна на светли сини LED осветлување овозможува да се користи и читаат лесно во услови на слаба светлина. Компактен дизајн на овие скали со нивната мала големина, автоматско исклучување функција. Тие исто така ги вклучуваат и дополнителни два не-поврзани слотови во батеријата, што ќе ви овозможи да носат резервни батерии со вас на сите времиња. Единици на Мерка : g / gn / мл / ozt / ct / tl / dwt Лесен за читање : LCD дисплеј со сино назад осветлена за лесна за гледање (светлина, може да биде исклучено). Читливост : 0.01 g / 0.1 gn / 0.001 мл / 0.001 ozt / 0.01 ct / 0.001 tl / 0.01 dwt 1. Капацитет : 200g / 0.01 g 2. Automatic го исклучи Време : околу 30 години 3. Батерија : 2 X AAA ( Не се Вклучени) 4. Калибрација : Auto calibration 5.Работа темп : 50-86 степени Целзиусови
● Кога го користите скала, нежно полета во заштитни прекривачот прво, стави во средина на windless и без вибрации. ● Ве молиме не го надминува оценет тежина при мерење, во случај на оштетување на сензор. Ве молиме не го влијание фах, се справи со внимание. ● Кога го користите скала, ве молиме да се осигурате дека не електромагнетни пречки околу 50cm, во случај да добиете непрецизни резултати.
10 x Дигитален џеб скала 10 x прирачник за корисникот забелешка : оваа ставка доаѓа без мало кутија,


Карактеристики на производот

Дисплеј Тип:
LCD
Број На Модел На:
1
Големина:
12.7cm*7.7cm*1.8cm(L x W x H)
Бренд Име:
JUANJUAN
Напојување:
ААА Батерии
Капацитет:
200g
Тип:
Џеб Скала
Точноста:
0.01 g
Номинална Оптоварување:
200g

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.