• Свеж
3 годишна Гаранција Fanless Мини Индустриски КОМПЈУТЕР Intel Celeron 1037U i5 3317U Десктоп Компјутер Двојна LAN 4*COM 4*USB 3.0 Wifi

3 годишна Гаранција Fanless Мини Индустриски КОМПЈУТЕР Intel Celeron 1037U i5 3317U Десктоп Компјутер Двојна

Оценка на посетителот:
DEN 8817.60

Стока
Во продавницата

1 10 Windows, Linux, Ubuntu
Аудио Картичка
ALC662 звук чип, 6-channel
Мрежна картичка
одборот RTL8111 DL, 10/100/1000mbps Base T LAN
Безжичната
Wifi 802.0 Слот, 6 Gb/s; 1*SATA3 Конектор, 6 Gb/s
МИНИ-PCIE
1* МИНИ-PCIE Слот за Wifi Модул
Моќност
ВО : DC100-240 V AC/50-60 Hz; Излез : 12 V DC/6 A
Температурата На Работа
0°C~70°C (32°F~140°F)
Температура На Чување
-20°C~80°C (-68°F~176°F)
Релативната Влажност
10%~90% (не-кондензирање)
Големина
235*150*55мм
Случај Дебелина
2. Поврзете hd телевизор со HDMI кабел, можете да уживате во образованието на интернет и да игра на интернет филмови или игри.7 GHz, Турбо Поттик да 2. Smart Дизајн, 7*24hrs работи.
Мини Индустриски КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер
Intel Celeron 1037 U/ Core i5-3317 U Dual-Core ПРОЦЕСОР
1*HDMI, 1*VGA, 2*RJ45 LAN, 4*СО RS232, 4*USB3. Висока брзина на Gigabit Ethernet и diskless сертификат, поддршка на 3 D игри. -се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава. тие ќе бидат испратени надвор на случаен за акции.6 GHz
2 core / 2 теми
2 core / 4 конци
2 MB Intel® Smart Кеш
3 MB Intel® Smart Кеш
22nm Литографија
Intel Ivy Bridge Чипсет
17 W TDP
Инструкциското Множество Од 64 Бита
Мултимедијална Настава Сет
MMX, СОНЦЕТО, SSE2, SSE3, SSE4. - Интернет Бар.
3, Поддршка и SSD и HDD, до 256 G SSD и 1 TB Диск;
4, Max Поддршка 8 GB DDR3 RAM меморија, 1 RAM меморија, Слот; I/O портот : 1 VGA, 1 HDMI, 2 LAN, 4 Com, 4 USB3.0, 2*RJ45 LAN Порта, 4*RS232 COM порт, 1*DC ВО, 1*МИКРОФОН, 1*SPK
SATA
1*m SATA3.0
5, Интегрирани Intel HD Graphics
3, Спецификација За Производ :
Процесор
Intel Celeron 1037 U
Intel i5-3317 U
1.
5 , Производ На Слики :
.05 GHz
Поддршка 1920*1080 HD резолуција, 32-битна длабочина на боја 60 Hz
RAM меморија
DDR3/L/-RS 1333/1600; 2 GB/4 GB/8 GB/8 GB DDR3/L достапни
Складирање
SSD : 32 GB/64 GB/128 GB/256 GB; HDD : 160 GB/320 GB/500 GB/640 GB/1 TB
Оперативен Систем
Стандардно : Windows 7 Ultimate ; По Желба : Windows 8.

Карактеристики на производот

боја:
не RAM меморија нема хард диск, 2GB RAM меморија, 32GB SSD, 2GB RAM меморија 64GB SSD, 4GB RAM меморија 64GB SSD, 4GB RAM меморија 128GB SSD, 8GB RAM меморија 64GB SSD, 8GB RAM меморија 128GB SSD, 8GB RAM меморија SSD 256GB
Пакет:
Celeron 1037U ПРОЦЕСОРОТ, i5 ПРОЦЕСОРОТ 3317U
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Бренд Име:
Raden
Број На Модел На:
NC250
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Процесор Модел:
Celeron 1037U/ i5-3317U
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Главниот Фреквенција:
1.8 GHz/1.7~2.6 GHz
Тип:
Мини Десктоп
Функција:
Fanless+Целосен метал случај+4*COM+USB 3.0+Dual LAN
Резолуција:
Поддршка 1920*1080 HD резолуција, 32-битна длабочина на боја 60Hz
lan:
Dual LAN 10/100/1000Mbps
WIFI:
300MB 802.11.b/g/n
com:
4*RS232 COM порта
USB порта:
4*USB3.0 4*USB2.0
На Графички Картички:
Intel HD Graphics / Intel HD Graphics 4000
Производи Статус:
Акции

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.