• Свеж
/mSATA/5cm/МИНИ PCIe SSD - свиок половина 2.5 инчен SATA3 интерфејс адаптер

/mSATA/5cm/МИНИ PCIe SSD - свиок половина 2.5 инчен SATA3 интерфејс адаптер

Оценка на посетителот:
DEN 383.52

Стока
Во продавницата


Адаптер пред испорака сто проценти тест, мора да се верува на оваа продавница не за оваа малку пари намерно да прави лоши лага, но поради посебната природа на онлајн шопинг, на долги транспорт, неизбежно не е несреќен случај, но оваа продавница профит е многу тенка, не е доволно за поддршка на стоки од товар, па продавница со вашиот договор, ако ја прими стоката во прашање, може да го замени истата стилови на истите спецификации на стоките, секој одговорен за еден начин товар, ако барањето се врати, враќањето на продавница за било која причина, само надоместок се враќа на превозот! Да се пука, не се согласувам да оди, ви благодариме!
На левата страна на сликата е 5 cm цврста состојба диск да се инсталира добар изглед, на десната страна е солидна состојба на хард диск на 2.
Answer : ___________________________ Note : само адаптер интерфејс форма, без менување на перформанси, но средината чип тестирање, добра испорака, без оглед на каква било причина да се вратат само наплата 5 јуани се враќа на превозот, се согласија да не се согласувате ве молиме да се пука, не се пука, ви благодариме!
Бидете внимателни
1 : Овој производ само поддржува Мини PCI-E внатрешноста на m SATA интерфејс дефиниција на SSD, m SATA не е еднаков на 1. Три интерфејс дефинира истиот изглед, голо око, не може да се реши, па бидете сигурни дека за да се направи разлика помеѓу вашиот хард диск интерфејс дефиниција!
3 : мини SSD PCI-E интерфејс во прилог на pin дефиниција на разлика и должината на дистинкција : A : висина, должина : 2.8 инчи МИКРО SATA
2 : мини SSD PCI-E интерфејс со три pin дефиниции, еден е наречен m SATA, кои се наоѓаат во Леново и THINPAD машина, исто така познат како на INTEL интерфејс; другите се нарекува SATA МИНИ PCI-E, кои се наоѓаат во ASUS ЕПК и некои таблет компјутер, исто така, повика ASUS и дефиниран интерфејс; е дефиницијата на PATA, својата суштина е IDE интерфејс во DELL МИНИ 9 машина.

Карактеристики на производот

Вид:
Внатрешна
Тип:
Жичен
Бренд Име:
KEFU
Преносот Го Оценувате:
/

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.