• Свеж
целата продажба од 10 метри MXL отвори Времето појас Теренот 0.08(2.032 mm) гума, Neoprene ширина 8мм MXL Времето појас макара висок квалитет

целата продажба од 10 метри MXL отвори Времето појас Теренот 0.08(2.032 mm) гума, Neoprene ширина 8мм MXL Времето

Оценка на посетителот:
DEN 715.20

Стока
Во продавницата

10 Метри MXL Отвори Заврши Времето Ремени теренот 2.032 мм или 0.08 инчен, ширина 8мм , должина од 10 метри Материјал Neoprene со Fiberglass Основни Карактеристики : Редовни вртежен момент .Општа цел на мерењето pulleys
погодна за пренос на вртежен момент и светлина оптоварување пренос.
Листата на мерењето појас спецификација Модел и големина на :
Листата на MXL Времето појас :
Забелешка : големината на времето појаси за вашиот референца само.
Детални информации како што вашиот бараната големина.добредојдовте да се распрашува,или примерок обработка!
Измената на Производство на сите видови на MXL Времето Ремени ве Молам дозволете ми да знам кој ширина на теренот и должината на појас треба, јас ќе ви цитирам цената.
Почитувани купувачи, ние сме производител, специјализирана во областа на мерењето појас и синхрони макара, се очекува производи јас покажа дека во мојата продавница, ние може да се направи било каков вид на појас и макара, ве молиме пратете ми порака со вашиот детали барање, јас ќе ви цитирам најдобра цена!

Карактеристики на производот

Тип:
времето појас
Број На Модел На:
MXL-8mm
Материјал:
Гума
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
yongpeng
Теренот:
0.08(2.032 mm)
Појас За Висина:
0.45(1.14 mm)
Забот Висина:
0.02(0.51 mm)
Ширина:
8мм
RangFiberglass core:
Гума со fiberglass core
is_customized:
Customizing all kinds of MXL Timing Belts
цена:
Според различни големина за да се направи понуда

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.