• Свеж
правец на генератор 400W 12V DC излез со изградена-во контролер модул, dc ветерната турбина генератор 400W доволно енергија за излез 5 ножеви

правец на генератор 400W 12V DC излез со изградена-во контролер модул, dc ветерната турбина генератор 400W доволно

Оценка на посетителот:
DEN 13392.00
DEN 12588.00 -6 %

Стока
Во продавницата

Едноставна Структура
7. Уште поважно, на 15-годишна долг живот-век правец на моќ генератор е многу заслужен за вас да го поседува. Широка Примена На Компанијата Агол Светска Изложба
. Структура е едноставен и сигурен, прекрасен изглед, силна мобилност. Со цел да се дозволи на клиентите може да се соберат на ветерната турбина повеќе погодно, ние го конфигурирате соодветните алатки во пакет, купувачите можат самостојно да се соберат на ветерната турбина преку нашите исти алатки и не треба да се екстра подготви други алатки. DC излез, изградена-во контролер
Изградена-во контролер дизајн го прават контролер производство стабилно производство на енергија.2-200 200 W 12 V 24 V FA1. База Врска Diagrames DC ветерната турбина има само две жици Позитивни и Негативни излез, можете да изберете да се поврзете било кои два правец-портите на контролер. челик wirerope 13m*2(48*4.
На ветерната турбина генератор може да се прилагоди на агол автоматски според правец на насоки од страна на хоризонтални бунари дизајн. E asy Инсталација
9. Бидејќи ветерната турбина е DC излез, така што ќе ги имаат широк избор на контролер, можете дури и може исто така да изберете соларни задолжен контролор за тоа.2-300 300 W 12 V 24 V FA1. Ниска вина и силна способност да се спротивстави на Тајфунот
Фан усвојува уникатен дизајн на трупот на авионот шок непречено функционирање, никаква бучава, на ножеви со најлон композитни материјали за производство и да стане, со оптимизација на аеродинамичен дизајн и структурните дизајн, започнете со брзина на ветрот е низок, висок ветерна енергија искористувањето коефициент, се зголеми моќта генерирање капацитет.

Карактеристики на производот

Напон:
12V, 24V
Спецификација:
3 Blades, 5 Blades
Бренд Име:
IHXENERGY
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
5-FA1.2-400W
Номинална моќност:
400W
Дијаметар на роторот :
1200mm
Започнете со брзина на ветрот:
2m/s
Номинална брзина на ветрот :
12m/s
Номинална Напон:
12V DC
Номинална Брзина На Ротирање:
900r/мин
Стоковните:
400w ветерната турбина генератор
сечилото:
5 парчиња, FRP материјал
генератор:
постојан магнет генератор
Животен век:
15 години

Поврзани производи

Ново Отворено Спорт Унисекс Зима Велосипедизам Лицето Маска Ски Половина Лицето Маска За Велосипедизам Јава Потоплите

75.36 -24 % DEN 57.00

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Ако likeour продавница,ве молиме да го

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.