• Свеж
MKP5000-122-В Чиста синусен облик исклучување мрежа инверторот 5000w 12v да 220v соларни инверторот напон конвертор со полнач

MKP5000-122-В Чиста синусен облик исклучување мрежа инверторот 5000w 12v да 220v соларни инверторот напон конвертор

Оценка на посетителот:
DEN 24528.00
DEN 23056.00 -6 %

Стока
Во продавницата

5 V
40 V±1 V
9.
Не-стандардни параметри може да се прилагоди
Понекогаш боја на инверторот ќе се промени,Бидејќи производството на различни серии.
Почитувани купувачот,инверторот Default Universal plug,ако треба и Други стандарди приклучокот,ве молиме да Остават порака. 90%, не-кондензирање
Гаранција
Една година
Димензии(W*H*D)
548 * 200 * 155mm
Пакет големина(W*H*D)
62 0* 280 * 220mm
Почетна
биполарно меки почеток
Ниска v oltage алармот
10 V ±0.5 V
61 V±1 V
Во текот напон обновување
14. Ние поседува проследено подружница корпорации :
Yueqing Производител на електрична Co.(Фото е подобро)
Или ќе организира универзален приклучок за вас како што е подолу.5 V
59 V±1 V
LED Светла
Сини индикатор за светло (инверторот излез, нормална работа); црвено индикаторот трепка (под / над напон, преоптоварување, температура, краток спој)
Заштита
Батеријата преку под / над напон, преоптоварување, температура, AC краток спој
заштита (позитивни и негативни поларитетот заштита)
Осигурач
DC краток спој заштита
Екранот
LED high-definition дигитален дисплеј
Коло Топологија Која Како Рбет
Фреквенција линк
Ладење начин
Интелигентни ладење, вграден систем за ладење блок
Се внимание, ве молиме :
Pleae leave messages за приклучок стил ви треба кога ставање ред.(Фото е подобро)
Или ќе организира универзален приклучок за вас како што е подолу.5-10days со потребниот штекер.
Компанијата Информации
Производител на Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати.5-10days со потребниот штекер.

Карактеристики на производот

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
401 - 600KW
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Бренд Име:
makerele
Големина:
630*216*163mm
Влезен Напон:
±10%
Излезна Струја:
20.9 На
Излезниот Напон:
220VAC
Фрекфенција:
50/60HZ±0.5
Тежина:
15.5kg
Број На Модел На:
MKP5000-122-В
Номинална моќност:
5000W
Врв моќ:
10000W(1s)
USB Излез:
5v 500ma
Излез Бран Форма:
чиста синусен облик
Полначот или не:
со полнач
Ладење:
Фан
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Тип:
исклучување мрежа

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.