• Свеж
Висок квалитет на Мрежа LAN TL-268 Модуларен Кабел Stripper Crimper Машина Crimping Алатка RJ45 RJ12 RJ11 Crimper Нови

Висок квалитет на Мрежа LAN TL-268 Модуларен Кабел Stripper Crimper Машина Crimping Алатка RJ45 RJ12 RJ11 Crimper

Оценка на посетителот:
DEN 863.52

Стока
Во продавницата

Бидете сигурни да го намали краја на кабелот директно во, не дијагонално. Отстрани надворешниот јакна, вметнете ја одзеде кабелот во приклучокот и да бидат сигурни дека левата жица во еден и натпревари право жица на другиот крај. Стискаш рачки, додека таа ќе престане да кабел мора да се одржува нормално, а потоа се повлече од алатка.Соголување модуларен кабел (Рамен кабел) 2a. - Ratchet Тип : Притисне на рачки, додека таа ќе престане да се отвори рачки. Место модуларен приклучок со кабелот во алатка носителот. Вметнете ја 8 P Кабелот во две перки страна на алатката е stripper и нека се прошири малку минатото долниот намалување на ножот. Отстрани crimped plug од алатка. Соголување Круг Кабел.Место на еден перки страна на алатката е машина свртена кон вас и да го намали модуларен кабел за да ја посакуваната должина. Спецификации : Металик материјал и парична казна изработка, со Висок Квалитет ! За Намалувања, Ленти, И Crimps 8 P8 C/RJ-45, 6 P6 C/RJ-12, 6 P4 C/RJ-11 Во еден инструмент. Вметнете го кабелот во круг соголување дупка, да се претвори во criper во контра правец на стрелките на часовникот насока и кабелот во насока на стрелките на часовникот во исто време 5. Бидете сигурни одземени жица е меѓу табот и добар контакт. Устата на прес-клешти се направени од магнетен челик, која е цврст и издржлив. Преносни стил со совршен облик.Описи : - Не-Ratchet Тип : Отстранување на затворен за заклучување за да го отворите рачки. Боја : Црна For Crimping модуларен Приклучок : 8 P8 C / RJ45, 6 P6 C/RJ12, 6 P4 C/RJ11 Пакетот Вклучува 1 x Crimping Алатка. Вметнете 6 P Кабелот во две перки страна на алатката е stripper се додека не допира стоп водич.

Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
drakat
Тип:
кабел crimper

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.