• Свеж
1PC 5 ft 1.5 mm Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил CP-1515

1PC 5 ft 1.5 mm Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил CP-1515

Оценка на посетителот:
DEN 60.00
DEN 57.00 -5 %

Стока
Во продавницата

100% сосема нов и висок квалитет 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Бакар Боја : Како на сликата покажува Користење на рафинирани од чист бакар и специјални хемикалии, гаранција за добар употреба, брзо, провинција Користи во апсорбира вишокот лемење, на калај оксидација отпорност на корозија, коефициент на топлинска спроводливост, на калај ефект е многу добар, ги апсорбира и чисти Како да се користи 1.Место на desoldering фитил во текот на лемење да бидат отстранети.потоа притисни загреана лемење железо совет на desoldering фитил,На лемење ќе се апсорбира 2.Отстрани desoldering фитил по лемење е апсорбирана 3.Отсечени се користи дел од фитил користење nippers 4.Повторете steps1,2 и 3 ако лемење не се отстранува целосно.Absorbability може да се разликуваат во зависност од типот на лемење.Sn63% и 60%(едб содржина)имаат добри absorbability Големина : 1.5mmx1.5m Количина : 1 Компјутер се Должи на разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Карактеристики на производот

Бренд Име:
BENGU
Број На Модел На:
28140
Материјал:
Калај

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.