• Свеж
CNC Вретено мотор за контрола на брзината, 220v на 0,4 kw Променлива Вози VFD 1HP или 3HP Текст на Фреквенциски инвертор за VFD

CNC Вретено мотор за контрола на брзината, 220v на 0,4 kw Променлива Вози VFD 1HP или 3HP Текст на Фреквенциски

Оценка на посетителот:
DEN 4943.52
DEN 4696.00 -5 %

Стока
Во продавницата

Широк индустрија апликација .5
85
74
125
5
ZVF330-M0 R7 S2 MD
0.0
140
100
89. Вртежен момент контрола
Фреквенција на точноста
Дигитални поставка : : Max.5
5
Инверторот Дијаграм
Примена
Детални Покажува
ZVF330-М Серија Фреквенциски Инвертор за
Главната Technic Податоци
На текст
Номинална напон и Фреквенција
Единствен /Три фаза 220 VAC, Три фаза 380 V.Вграден-во ПИД регулатива функција на олеснување на реализација на затворена јамка контрола на температура ,притисок и проток .
Прирачник вртежен момент лифт, Опсег : 0.0 може да се постави.
Производ Прегледи Опис На Производот
Име на производ Една Фаза 220 V на 0,4 k W Мини Тип на Фреквенциски Инвертор Влезен Напон (V)
Еден фаза 220 V± 20%
Три фаза 380 V ± 20% Излезен Напон(V) Три фаза 0~Влезен Напон Три фаза 0~Влезен Напон Моќ Опсег (k W) на 0,4 k W~2. Карактеристики
1.
Автоматски напонот пропис(AVR)
Кога мрежниот напон се менува, тоа може да се регулира PWM.00 Hz
Вртежен момент лифт
Автоматско вртежен момент лифт : Да се укине вртежен момент автоматски според излезна струја. Фреквенција x0. за да се елиминира влијанието на мрежа промена на оптоварување .5
5
ZVF330-M2 R2 S2 SD
2.01 HZ;
Аналогни поставка : Max.50 Hz/60 Hz
Дозволената Напон спектар
Напон се променат опсег : -20%~+20%
Напон дебаланс го оценувате :
Излез
Номинална напон
три фаза 0~ текст на AC напон
Фреквенција
0.(AVR),автоматски прилагодете го излез пулс ширина . лесно да се постигне комуникација помеѓу PLC,IPC и други индустриски капацитети.5
5
ZVF330-M0 R7 T4 SD
380 V
0.00 американски Hz
Преоптоварување на капацитетот
Тип G : 150% 1minute,180% 1 секунда,200% минливи заштита
Тип P : 120% 1minute,150% 1 секунда,180% минливи заштита
Контролна Функција
Модулација на чекање
Оптимален простор напонски векторски PWM модулација
Контрола на владата
Sensorless вектор за контрола (SVC), V/F контрола .

Карактеристики на производот

Фрекфенција:
0.1-400.0 Hz
Тежина:
2
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезна Струја:
2.5
Големина:
170X113X145mm
is_customized:
Yes
Излез Тип На:
Тројно
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Број На Модел На:
ZVF330-M0R4S2MD
Влезен Напон:
220V±20%
Излезниот Напон:
220v/230v/240v
Фрекфенција:
0.00~600HZ
Излезна Струја:
2.4 На
Контрола на владата:
Sensorless Вектор за контрола, V/F контрола, контрола на Моторот
Влезен Напон:
220V една фаза
Примена:
ac асинхрони мотор
Сертификат:
CE ISO9001
Екранот:
LED
Заштита:
Преоптоварување

Поврзани производи

FEELDO 2M Флексибилни Калапи ЕЛ Неонски Сјај Осветлување Јаже Лента Со Перка За Автомобил Декорација Црвена/Зелена/Блу/Розова

283.20 -31 % DEN 195.00

Карактеристики : Тоа е 0.5 mm дебелина перка,лесно да го вметнете во просторот на автомобил facia и внатрешни

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.