• Свеж
Dophlin Diy ракотворби Цртање Синото Море 5D Плоштадот Дијамант Сликарство Delphinidae Комплетна Вежба на Дијамант Покрие Целата Слика

Dophlin Diy ракотворби Цртање Синото Море 5D Плоштадот Дијамант Сликарство Delphinidae Комплетна Вежба на Дијамант

Оценка на посетителот:
DEN 498.24
DEN 324.00 -35 %

Стока
Во продавницата

Доволно смола дијаманти. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Тука се и некои Поврзани со топла продажба дијамант слики. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо.Ставките коишто се вклучени : 1. DIY Дијамант Сликарство Charecteristic 1. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.5,база на мапата со лепило фото хартија. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло.

Карактеристики на производот

Големина:
20x20cm, 25x25cm, 30x30cm, 40x40cm, 50x50cm, 60x60cm
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Стил:
Медитеранот
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
категорија:
крстот бод
Број На Модел На:
Diy дијамант painitng
вежба процент:
100% 5D целосна вежба плоштадот дијаманти
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
Дијамант шема:
Игла Уметности
Алатки:
форцепс или креда,пластични плочи или кутии
Шема:
Dophlin Diy ракотворби Цртање
Видови:
Полн плоштад дијамант сликарство крстот бод

Поврзани производи

Висок Квалитет на Мат Сатен Хром Алуминиум Сина Винил Заврши Folie Меур За Слободни Автомобил Завиткување Големина:1.52*20М/Ролна

9239.04 -11 % DEN 8223.00

Име На Производ : Мат Хром Алуминиум Сина Винил FolieТочка Име Мат Хром Винил Филм Модел NSMC14 Боја Алуминиум

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.