• Свеж
Убава замокот 30*40 DIY Дијаманти Везови Муслиманскиот свет-џамијата на плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Мозаик Оркестарот

Убава замокот 30*40 DIY Дијаманти Везови Муслиманскиот свет-џамијата на плоштадот Дијамант Сликарство Крстот

Оценка на посетителот:
DEN 581.28
DEN 378.00 -35 %

Стока
Во продавницата

Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2.

Карактеристики на производот

Големина:
25x25cm, 30x30cm, 40x40cm, 50x50cm, 60x60cm
Стил:
Модерна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Број на Бои:
30-45
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
категорија:
крстот бод
Број На Модел На:
Diy дијамант painitng
вежба процент:
100% 5D целосна вежба плоштадот дијаманти
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
Дијамант шема:
Игла Уметности
Алатки:
форцепс или креда,пластични плочи или кутии
Шема:
Дијаманти Везови Муслиманскиот свет-џамијата
Видови:
Полн плоштад дијамант сликарство крстот бод

Поврзани производи

100X трговија на Големо Сребро Позлатен Прстен Поставување База Накит Делови со 5mm Рамна Подлога за Стакло Cabochons/Куполи/Смола

832.32 -20 % DEN 666.00

Бренд Име : Dai Xi ЦентарБоја : Сребро ПозлатенМатеријал : БакарСпецификација : рампа е 5m mТежина : 1.5 g / парче

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.