• Свеж
20pcs/многу 2SC5053T100R 2SC5053 C5053 CG SOT89 ТРАНС NPN 50V 1А

20pcs/многу 2SC5053T100R 2SC5053 C5053 CG SOT89 ТРАНС NPN 50V 1А

Оценка на посетителот:
DEN 255.84

Стока
Во продавницата

Datasheets 2 SC5053 Стандарден Пакет 1,000 Категорија Дискретни полупроводнички законот за Производи Семејство Transistors (BJT) - Една Серија - Пакување Лента & Ролна (TR) Транзистори Тип NPN Тековната - Собирач (Ic) (Макс) 1А Напон - Колектор Emitter Дефект (Макс) 50 V Vce Сатурација (Макс) @ Ib, Ic 400m V @ 50m A, 500m A Тековната - Колектор Исклучување (Макс) 100n A (ICBO) DC Тековната Добивка (h FE) (Min) @ Ic, Vce 180 @ 500m A, 3 V Моќ - Max 500m W Фреквенција - Транзиција 150 MHz Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај ДА-243 AA Снабдувач Уред Пакет MPT3 Онлајн Каталог NPN Transistors Други Имиња 2 SC5053 T100 R-ND
2 SC5053 T100 RTR

Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
PDF
Моќ Дисипација:
PDF
Напон:
PDF
Број На Модел На:
2SC5053
Состојба:
Нови
Тип:
PDF
Примена:
PDF

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.