• Свеж
ESP RFID Алатка

ESP RFID Алатка

Оценка на посетителот:
DEN 936.00

Стока
Во продавницата

Најчесто се наоѓаат напони се 12 V и 5 V. Replaying суровини бинарни фотографира.*(види забелешка подолу) Fuzzing пристап на системите за контрола.Алатка за сеча Wiegand податоци и исто така за тестирање уреди содржат Wiegand Интерфејс. Недостаток на ова е дека не сите 5 V Wiegand контролори се гарантира да биде предизвикана кога replaying или fuzzing податоци, бидејќи само 3 V3 е излез од уредот.(Можно е дека во иднина ПРО верзија може да биде објавен) Ова значи дека со сегашниот хардвер уредот може да работи со 3 V3 Wiegand Интерфејс како и 5 V Wiegand интерфејс бидејќи хардвер работи на 3 V3 и е, исто така, 5 V толерантни. Мерењето на времето е 40u S од низок до висок, на линија со 2m S помеѓу битови. Примарна функција на овој уред е за сеча на суровини бинарни податоци како излез од Wiegand Интерфејс. Ако знаете каков вид на картичка е направена, едноставно побарајте преамбулата и додадете го на почетокот на бинарни потоа обично го конвертирате да hexidecimal формат да се направи клон на картичката. Вие само треба да се грижите за преамбулата ако правење клон на картичката.
Тој е врз основа на ESP12 F Wi Fi чип со целосна TCP/IP стек и микро-контролор Единица.5 V до максимум од 18 V. Како не ви пристап логови?
Пристап до лог датотеки и различни прилагодувања се обезбедува преку веб базиран интерфејс. За непознати типот на картичката само суровини бинарни data се покажува на екранот. За познат картичка видови двете бинарни и hexidecimal data се прикажува на екранот директно во дневник датотека за лесно значка идентификација и, исто така, во случај клон на картичката може да бидат потребни. На софтвер е со отворен код лиценциран под MIT Лиценцата и ќе биде објавен на денот на производ е лансиран. Софтверот најавува оваа бинарна излез до некоја датотека и ако уредот смета дека тоа е познат картичка формат преамбулата е погодено(не се испраќа од страна на читач на картички, но тоа е исто за сите картички на специфичен формат, нашата примарна цел е 26-37bit КРИЕШЕ картички) и двете суровини бинарни и hexidecimal податоци е најавен. Исто така, постои ризик кога уредот е во TX на владата и на излез оди ниско за 40u S, ако уредот беа исто така да примите податоци за ова време нема да биде краток.

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
RFIDtool
Бренд Име:
Aprilbeacon

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.