• Свеж
400ML Мастило Рефил кит за Canon PG445 СТР 445 XL CL446 Кертриџ Мастило за Canon PIXMA MG2440 MG2540 MG2940 iP2840 MX494 mg3040 ns50

400ML Мастило Рефил кит за Canon PG445 СТР 445 XL CL446 Кертриџ Мастило за Canon PIXMA MG2440 MG2540 MG2940 iP2840

Оценка на посетителот:
DEN 955.20
DEN 879.00 -8 %

Стока
Во продавницата

Она што ќе влијае на печатење перформанси?
А1
1.
Q10 : Кој рок на плаќање може да се избере?
A10 : да ја прифатиме TT, Pay Pal, Western Union, Escrows
Како можам да контактира со вас?
Way1, Whatsapp : +86 158 172525 93,MSN : PROCOLORSEEJIN
Way2, ги Испратите вашите Истрага Детали во врвот,
Кликнете "Контакт Сега" или "Разговор сега!"
.
PROCOLOR
PROCOLOR,твоите најдобри печатач потрошен снабдувач, Доверба бренд Доверба на PROCOLOR. Брз сува формула,задоволство на висока брзина на печатење 8.
PROCOLOR, е посветена на правење на првиот бренд на печатач потрошен материјал,
ви овозможува да уживате во пет-ѕвезда шопинг искуство, купи PROCOLOR печатење потрошен материјал,
нека вашиот печатач не е скапо, од сега па натаму! Нормално најчесто поставувани ПРАШАЊА . (2) 1 Шише 100ml Синозелена мастило. Живописни бои и високите сатурација,со голема верност. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2.Флексибилен начин на плаќање 8.Индустрија и трговија интеграција бизнис 3. Понатаму, цената на боја мастило е далеку помалку отколку што на пигментот мастило. Кога ќе се превезува стоката по плаќање?
A4 : 3-5 дена од express и од воздух; 5-10 ден од страна на морето,Бесплатен превозот е Пост воздух mail
П5 : постои евтини превозот на трошоците за увоз на нашата земја?
А5 : За мали цел, експрес ќе биде најдобро. (4) 1 Шише 100ml Жолта мастило. Најдобро Печатење на слики 5.Различни дизајни 7. Она што е гаранција за стоката?
A9 :
1. Откако се отвори, шест месеци во зима и три месеци во лето најмногу. Исто така, резолуцијата додека печатење ќе влијаат на печатење квалитетот. Сите формули мора да помине на 3-месечни долго -20°C до 60°C циклус тест за да се обезбеди стабилност 10. Јапонски компании назначени добавувачи, се извезуваат во Јапонија, Русија, Америка. Затоа, тоа е подобар избор ако вие само треба да се добие живописни слика.молња-брз испорака 6. Резолуција стапка на печатач : Ако вашиот печатач е резолуција стапка е ниска, печатење квалитет, нема да бидат задоволни дури и на оригиналната слика е дефиниција е висока.

Карактеристики на производот

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
ЦД-PG445-CL446
Бренд Име:
welcolor
мастило за јачина на:
100ml/боја
боја:
4 боја
Модел:
СТР-445XL CL-446XL
Користење На Животот:
2 година
тип на мастило:
На база на вода
Продажба На Точка 1:
Вода основната формула,не затнување глава за печатење
Продажба На Точка 2:
Не plug печатач главата,специјализирани мастило како оригиналниот
Функција:
Со сите алатка
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.