• Свеж
E27 E26 E14 GU10 G9 LED Светло Пченка Сијалица SMD 5050 15W 69 Led диоди 1450LM Со Капак 360 степени Пченка Светилка Кул Топло Бела 85V-265V

E27 E26 E14 GU10 G9 LED Светло Пченка Сијалица SMD 5050 15W 69 Led диоди 1450LM Со Капак 360 степени Пченка Светилка

Оценка на посетителот:
DEN 2016.00

Стока
Во продавницата


Опис : Карактеристики : Ниска потрошувачка, висока осветленост. Енергија-заштеда на енергија и еколошки, е погоден за рециклирање. Ниска топлина генерирање, без УВ или ИНФРАЦРВЕНА светлина зрачење. Сеизмички, отпорност, не-термички зрачење, безбеден и стабилен, сигурен Погоден за дом, канцеларија и изложба осветлување Многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ има долг животен век, без опасни материјали. Инстант почеток, без да трепка. цврста состојба, shockproof. Се заштеди енергија повеќе од обичните светилки. Направени од високо квалитетни материјали. Спецификација : База тип : E27/E14/G9/GU10 Напон : 220 V-240 V,85-265 V, Потрошувачка : 15 W LED type : SMD 5050 LED кол : 69 парчиња светла боја : Топло бела/ Кул бело Лумен : 1450 LM температура на Бојата : 6500-7000 K(бела); 2800-3500 K(топло бела) Производ тежина : 48g Пакет тежина : 54g Производ големина : 96mm x 38mm Пакетот вклучува : 5 * LED Пченка Светлина
Период на гаранција : 3 Години.
ЗАБЕЛЕШКА : Имаме База тип : E27/E14/G9/GU10,ќе испрати E27 ТИП во грешка ако не, т имајте на ум,доколку имате потреба други база тип,ве молиме имајте во предвид или да ни испратите порака, ви благодариме

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
E27 110V, E27 220V, E14 110V, E14 220V, G9 110V, G9 220V
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
HAILEEYOUNG
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
5000
База Тип:
E27
Обликот:
U-облик
Напон:
220V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
3%
Број на LED Чип:
1 buc
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Должина:
100mm

Поврзани производи

100X трговија на Големо Сребро Позлатен Прстен Поставување База Накит Делови со 5mm Рамна Подлога за Стакло Cabochons/Куполи/Смола

832.32 -20 % DEN 666.00

Бренд Име : Dai Xi ЦентарБоја : Сребро ПозлатенМатеријал : БакарСпецификација : рампа е 5m mТежина : 1.5 g / парче

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.