• Свеж
6 Листови/set 12*6cm Цвет Помине Уметност Печат Образец Слика Плоча Флорални Шема Печат Плоча

6 Листови/set 12*6cm Цвет Помине Уметност Печат Образец Слика Плоча Флорални Шема Печат Плоча

Оценка на посетителот:
DEN 575.52
DEN 506.00 -12 %

Стока
Во продавницата


Спецификација :
100% нов мало
Количина : 6 Листови/set
Облик : Правоаголник
Големина : Прибл. 12*6cm、12.5*6.5 см
Пакет Содржина :
6 Листови/set Помине Уметност Печат Образец
Инструкции :
Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper.
Функција :
1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите.
2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак)
3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор.
4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат.
5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти.
6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти.
7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Дефиниција
Број На Модел На:
21815
Шаблон Тип:
Печат
Големина:
Approx. 12.5*6.5cm/12*6cm
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Количина:
6 компјутери
Тежина:
300g

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.