• Свеж
CAMMITEVER 2018 Нови DIY Кристал Дијамант Везови Икона Дијамант Религија Фараонот Rhinestones Бод Колекции Фабрика Директно Снабдување

CAMMITEVER 2018 Нови DIY Кристал Дијамант Везови Икона Дијамант Религија Фараонот Rhinestones Бод Колекции Фабрика

Оценка на посетителот:
DEN 672.00
DEN 343.00 -49 %

Стока
Во продавницата


15175322047837272 Дијамант Сликарство Крстот Бод Нов Пристигнување US $ 8.99
/set US $ 12.22
/set US $ 34.00
/set US $ 37.00
/set US $ 36.00
/set US $ 22.22
/set US $ 32.00
/set US $ 36.00
/set US $ 12.00
/set US $ 24.80
/set US $ 16.00
/set US $ 22.00
/set CAMMITEVER 2018 Нови DIY Кристал Дијамант Везови Икона Дијамант Религија Фараонот Rhinestones Бод Колекции Фабрика Снабдување Директно Карактеристики : Дијамант сликарство комплет објектот вклучува : маслото платно,дијамант-намалување на боја кристал монистра,камен послужавник и пенкало алатки за лепење на кристал бисери на платно се Користи за ентериерно уредување,прецизната изработка, едноставен и дарежлив,може целосно да се покаже личен стил. Настава : На монистра во пакетите нумерирани кореспондираат со боја шема на страната на цртежот. Ставете неколку од нумерирани како монистра во пластичен послужавник. Земете "перо" и dab крајот со лепливи работи на плоштадот блок, а потоа ги собереш на мушка и место на соодветниот број на платно. Запомнете да го замени пластична фолија кога ќе се направи за да се зачува вашата работа. Answer : ___________________________ Note : производот не се вклучени рамката.Тоа е само валани платно.Ве молиме рамка со очила или дрвени и висат во вашиот дом, како и за декорација adornments. Големина : 30x40cm Облик на дијамант монистра : Круг Ткаенини Ткаенини : Маслото Крпа Материјал : Добар Квалитет Смола

Карактеристики на производот

Големина:
30 40cm
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Бренд Име:
CAMMITEVER
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
три-димензионални
Дијамант форма:
Круг
Стил:
Класичен
Pasting Област:
Делумно
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No
5d дијамант сликарство:
diy дијамант сликарство
религијата diamon сликарство:
Верски На Мадона
Rhinestones Дијамант Везови :
Дијамант Везови бод

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.