• Свеж
TCB 11.1 v 25c 2200mah 3s Lipo батеријата за рк авион, Хеликоптер Летало Lipo батеријата бесплатен превозот

TCB 11.1 v 25c 2200mah 3s Lipo батеријата за рк авион, Хеликоптер Летало Lipo батеријата бесплатен превозот

Оценка на посетителот:
DEN 954.24
DEN 782.00 -18 %

Стока
Во продавницата


РК батерија Li-Po батерија 2200m Ah 25 C
Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 25 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните Li-Po батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси. Достапни во широк спектар на капацитетите и напони, има батерија совршени за скоро било која апликација од затворен бавно флаер за големи спорт и aerobatic авион модели, како и микро да средни хеликоптер модели.
РК авион Li-Po батерија, најдобар батеријата клетки материјал
Најниска внатрешна отпорност
Поголема издржливост
Совршен изглед
РК Li-Po Батерија 2200m Ah 25c
Батерии материјали
Нано Литиум-јонска
Капацитетот на батеријата
2200m Ah
Празнење стапки
25 C
2200m Ah 25c
Големина
Тежина
11.1 V 3 S
105*34*25mm
163g
14.8 V 4 S
105*34 *34mm
228g
18.5 V 5 S
105*34 *43mm
275g
22.2 V 6 S
105*34 *51mm
328g
Испуштање интерфејс тип
Т Plug/ XT60 Plug/XT90 Plug/XT150 Plug/EC5 Приклучок
Полнење тип интерфејс
JST-XH
ЗАБЕЛЕШКА : не се судрат, расклопување, краток спој и да ја ставајте батеријата во оган. Прекинете да го користите Кога Тоа expends или температурата е над 70 ° C. Чувајте ги далеку од дофат на деца дека тие не може да се добие тоа

Карактеристики на производот

боја:
XT60 2 ПАРЧИЊА, Т PLUG 2 ПАРЧИЊА
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Број На Модел На:
3S 11.1 V 2200 mAh 25c
Надградба На Делови/Додатоци:
рк батеријата
Материјал:
Нано Литиум-јонска
Капацитетот На Батеријата:
2200 mAh
Празнење стапки:
25c
Напон:
11.1V
приклучокот 1:
Т ПРИКЛУЧОК
Plug 2:
XT60
Приклучокот 3:
XT90
Тип:
рк батеријата
Употреба:
рк авион
Материјал:
lipo батеријата

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.