• Свеж
48V/64V 1200W Електричен Велосипед E-велосипед, Скутер Brushless DC BLDC Моторни Контролор 18 MOFSET Бесплатен Превозот

48V/64V 1200W Електричен Велосипед E-велосипед, Скутер Brushless DC BLDC Моторни Контролор 18 MOFSET Бесплатен

Оценка на посетителот:
DEN 2687.52

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
Напон : 48 V/64 V
Wattage : 1200 W
Гас : 1-4 V
Undervoltage заштита : 41.5±0.5 V/64±0.5 V
Боја : сребрена
Димензија : 213 x 83 x 43mm
Обвивка материјал : Алуминиум
Како да се користи?
Исклучете го напојувањето со енергија пред жици.
1. Поврзете на учење switch.
2. Поврзете на моторни жица(фаза, фаза Б, фаза C). Потоа поврзете го салата приклучокот.
3. Поврзување на моќ и пресврт зафат приклучокот.
4. Пресврт на стисок на приклучокот. Ако моторни ротирате reversely, отсечени учење прекинувач, потоа поврзете на учење вклучите повторно. Ако моторот не се ротира, проверете жици. Ако мотор напред ротација, одете на чекор 5.
5. Чувајте го моторни работи најмалку 1 минута, отсечени учење switch.
6. Пресврт на стисок на приклучокот. Ако моторот работи нормално, поврзете други жица. Ако не, се приспособат на пресврт зафат жица, додека моторот работи нормално.
Ве молиме проверете слики за детали.
Инсталации Дијаграм :
Пакет листата :
1 X Brushless мотор контролер


Карактеристики на производот

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
48/64V 1200W
Бренд Име:
PanLongIC

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.