• Свеж
Брзо Полнење Безжичен Полнач Стојат Брзо Полнење Qi Стандардот за Чи-От за Мобилен Уред

Брзо Полнење Безжичен Полнач Стојат Брзо Полнење Qi Стандардот за Чи-От за Мобилен Уред

Оценка на посетителот:
DEN 1391.52
DEN 1322.00 -5 %

Стока
Во продавницата

[Дополнителни USB конектор] : Тоа обезбедува дополнителни USB приклучок за полнење излез, па тоа е комбинација на безжично полнење и жица за полнење.
Спецификации :
Влез : DC 9 V / 1.67 НА излез, Брз Безжичен Полнач W9 е во брзо полнење на владата со излез 10 W max.Безжично полнење
–Кога сте со користење на DC адаптер со 9 V/1. [Ве молиме земете предвид] : Тоа е нормално за вашиот мобилен ќе потопол и потопол за време на полнењето процес, ве молиме да го отстраните од вашиот телефон случај.
Карактеристики : [Брзо Полнење Mode] : Брз безжичен полнач со текст 5 V/2 A или 9 V/1. Кога полнењето носителот има излади, обидете се повторно полнење.Проверете дали полнењето носителот не е премногу топло, ве молиме да земете во вашиот телефон исклучување на полнење рампа, кога тоа е премногу топло.
Кога во нормален полнење на владата, тоа е компатибилен со било Чи от уред, како што се Samsung S6, Google Nexus 4/5/6, Nokia Lumia 1020/920/928 итн. Внесување на безжичен полнач е DC 5 V/2 A или 9 V/1.67 A, недоволно внесување тековната може да предизвика нестабилен полнење., мобилен нема безжични полнење функција треба да се закачите на безжични полнење приемник,
2. [Носителот Стојат Дизајн] : Само поставете го вашиот телефон за безжичен полнач со вертикално или хоризонтално, ќе можат да уживаат во слушање музика, гледање видео или филм, што се јавам никогаш да полнење прекин. Кога вашиот мобилен е ставен на полначот, LED индикаторот покажува зелено светло значи почнете да го полните.67 A или 5 V/2 A
Излез : DC9 V / 1.4 X побрзо од нормално безжичен полнач, отстранете телефон случај за да се обезбеди ефективно полнење.1 ЕДЕН или 5 V/1А Конверзија го Оценувате : 75%
Звучници USB Излез : DC 5 V / 1 A
Тежина : 173g
Сертификати : ЧИ, CE, ROHS, FCC
Пакет Листата :
1 x Безжичен Полнач
1 x Микро USB кабел
1 x Упатството за
Безбедносни Инструкции :
1.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-WFC1007L

Поврзани производи

Ново Отворено Спорт Унисекс Зима Велосипедизам Лицето Маска Ски Половина Лицето Маска За Велосипедизам Јава Потоплите

75.36 -24 % DEN 57.00

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Ако likeour продавница,ве молиме да го

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.