• Свеж
6pcs Предводена од сончевата светлина светилка led свеќа фенер лустерот виси градина светлина со клип отворено патио за осветлување трговија на Големо

6pcs Предводена од сончевата светлина светилка led свеќа фенер лустерот виси градина светлина со клип отворено

Оценка на посетителот:
DEN 2496.00
DEN 2246.00 -10 %

Стока
Во продавницата


Производ Вовед
Овој производ е соларен LED сијалица. Бидете сигурни дека соларен панел не е затскриена од сонцето, или на светлината не можеше да биде обвинет е добро.
Производот животен век : повеќе од 2 години. Светлината ќе работат автоматски во темнината ако батерии имаат доволно моќ.
Метод на Работа
1. Може да се вози на удел во земјата или да ја поправите тоа на ѕидот со завртки. Како моќта на соларен панел се зависи од сончевата светлина, LED осветлување време се погодени од временските услови, годишни времиња, места, итн. Во текот на денот, на соларен панел претвора сончевата енергија во електрична енергија и се чува во вградениот батерии. И не дозволувајте деца да си играат со него.7 CM
ØLM : 5
Производ Перформанси
Тоа континуирано ќе светло за 6-9 часа, ако е обвинет за 4,5 часа од доволно сончева светлина. Не штрајк на производот, така што нема да предизвика до неповратно оштетување. Поставување на соларен панел со лицето нагоре за да бидете сигурни дека тоа може да добијат директна сончева светлина. Стави светлината, каде и да сакате, како балкони, courtyards, продавница windows, итн. Имајте светилка сопственикот далеку од вода. И во вечерните часови, во светлина-систем за контрола прави тоа оди на автоматски. Батеријата може да се полни само кога се префрлите на задната страна на соларен панел е ВКЛУЧЕН. Вклучете се префрлат на задната страна на соларен панел и тоа ќе биде наплатен како е можно на сончева светлина е доволно. Во прашање е толку остри дека мора да бидете внимателни кога го користите. Може да се вози на удел во земјата или да ја поправите тоа на ѕидот со завртки.

Карактеристики на производот

Извор На Енергија:
Сончевиот
Број На Модел На:
Соларна светилка фенер
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
ABS
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
2 години
Карактеристики:
заштеда на енергија
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Бренд Име:
Derlights
Употреба:
празник
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Стил:
Современа
Извор На Светлина:
LED Светилки
Напон:
6V
Заштита Ниво:
IP44
Е dimmable:
Yes
Температура На Боја:
Топло бела 3000-3500K
работни часови:
6~9h
Charing Време:
4.5 mph
Wattage:
1W

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.