• Свеж
Детали за Прва Помош Комплет за Итни случаи на Преживување, Медицински Спасување Торба Третман Случај Дома Отворено

Детали за Прва Помош Комплет за Итни случаи на Преживување, Медицински Спасување Торба Третман Случај Дома Отворено

Оценка на посетителот:
DEN 194.40
DEN 185.00 -5 %

Стока
Во продавницата

Прва Помош Комплет За Итни Случаи На Преживување, Медицински Спасување Торба Третман Случај Дома Отворено
Опис
Прва Помош Комплет За Итни Случаи На Преживување, Медицински Спасување Торба Третман Случај Дома Отворено
Опис :
Овој компактен прва помош комплет е крајната прва помош комплет за дома и долго treks отворено. Тоа е неопходно за да се подготват за прва помош комплет во домот, исто така, во вашиот автомобил и вашиот пакет кога ќе имаат патување.
Функција : Компактна и лесна тежина, лесно да се носат Опремени со завој, пинцети и така натаму, лесен за употреба Совршен за пешачење и отворено спортски, исто Така, може да се користи за семејни и неочекувани итни случаи
Спецификација : Случај боја : Црвена Случај големина : 22x13.5x7cm/8.7x5.3x2.8? Пакет Тежина : околу. 360g/12.7 оз
Пакетот Вклучува : 1 x Итни Ќебе 1 x Латекс tourniquet 2 x PBT Завој 1 x Триаголен Фластер 10 x Бенд-Помош 2 x Двојно Страна Рана Подлога 1 x Инстант Ладно Пакет 1x Пакет на брисеви 2 x Антисептик 10 x Алкохол Подлога 4 x Povidone-јод Првично Подлога 1 x Ножици 1 x Нож 1 x Свирче 1 x Tweezer 10 x Иглички 1 x Прва помош Настава 1 x ЕВА тежок Случај

Карактеристики на производот

Бренд Име:
faroot

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.