• Свеж
Инфраред Bga rework машина LY IR8500 v. 2 лемење станица за матичната Плоча Чип PCB Обновена Поправка

Инфраред Bga rework машина LY IR8500 v. 2 лемење станица за матичната Плоча Чип PCB Обновена Поправка

Оценка на посетителот:
DEN 33676.32

Стока
Во продавницата

Кога стоката да пристигне на градот,превозот компанија ќе ве контактираме.
За DHL/ТНТ/ФЕДЕКС, понекогаш кога пратката пристигнува,
DHL/ТНТ/ФЕДЕКС ќе контакт со вас за да им помогне заврши царинење процедури.
Превозот
Обично ќе брод во 3-5days по плаќање и ажурирање на патеката број.
По продажба на услуги и Повратни информации
Ве молиме отворете пакет и да се провери пред да се потврди приемот.
Плаќање
Ние прифаќаме многу видови на методи за плаќање, ВИЗА, QIWI ПАРИЧНИК, Банкарски Трансфер итн. Тоа е многу лесно за нови купувачи.
Ако не се јасни за тоа, само кликнете на "купи", и следете ги следниве чекори. Вовед
LY IR8500 Rework станица за лаптоп матични плочи, десктоп компјутер матични плочи, серверот одбори, индустриски компјутер одбори, сите видови на игра одбори, комуникациска опрема матични плочи, LCD Телевизори и други големи коло BGA rework.
И ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме не заборавајте да се даде на сите нас 5 ѕвезди повратни информации. ќе се доведе неточни на контрола на температурата може лесно да се справи со олово-слободен лемење rework
Технички Параметри
Основни Параметри
 
Зони
2
Греење
IR
Операции
Manual / Софтвер
Димензија
L780mmx W450mmx H260mm
Тежина
18kg
Вкупната тежина
Околу 21 кг, варираат со различни потребата на корисниците
Електрични Параметри
 
Моќност
220 V AC
Горниот Греење
IR
Големина на Горниот греење
80mm x 80mm
Потрошувачка на горниот греење
450 W
Дното Греење
IR
Големина на Дното греење
400mm x200mm
Потрошувачка на Дното греење
1600 W
Општи моќ
2050 W
За Контрола На Температурата
 
Контрола на владата на Горниот
Независна контрола на температурата, со висока прецизност затворени-јамка
 
контрола, точност ± 0.

Карактеристики на производот

Бренд Име:
LY
Број На Модел На:
bga rework машина LY IR6500 v. 2
is_customized:
Yes
Операции:
Manual / Софтвер
димензија:
L780mmx W450mmx H260mm
Нето тежина:
18kg
моќност:
220V AC
Горниот Греење:
IR
Големина на Горниот греење:
80mm x 80mm
Потрошувачка на горниот греење:
450W
Големина на Дното греење:
400mm x200mm
Општи моќ:
2050W
Примена:
bga лемење станица IR8500 v. 2

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.