• Свеж
Мини Дигитален Правец на ветер Метри ЕДИНИЦА UT363 Џеб Anemometers Брзина Температура Дигитални Термометри Дијагностички - алатки

Мини Дигитален Правец на ветер Метри ЕДИНИЦА UT363 Џеб Anemometers Брзина Температура Дигитални Термометри Дијагностички

Оценка на посетителот:
DEN 767.52

Стока
Во продавницата

Мини Дигитален Правец на ветер Метри ЕДИНИЦА UT363 Џеб Anemometers Брзина Температура Дигитални Термометри Дијагностички - алатки
UT363 anemometer е мини брзина на ветрот и ветер температурата тестер. Оваа мала тежина уред е опремен со најновите магнетни сензори технологија која може директно да се прикаже на протокот на воздух брзина на LCD екранот. Тоа е добра алатка за спортски настани, правец на мерење, навигација, HVAC, и други области.
Опис :
Функција Опсег На Резолуција Точноста Опис
Правец на ветер 0-30m/s 0.1 m/s ±(5%rdg+0.5)
Температура -10-50°C 0.1°C ±2°C
Beaufort правец на скала 14-122°C/0-12 0.2°C/1 ±4°F/±1 само за референца
Земање мостри стапка 2/s Земање мостри стапка е за два пати во секунда
Преоптоварување индикација ОЛ Покажува "OL"
MAX/AVG MAX/AVG Покажува "MAX/AVG"
Податоците се Одржи ЗАДРЖЕТЕ го Покажува "HOLD"
Светлото BL Рачно да го вклучите или исклучите
Автоматско исклучување 5mins Автоматски исклучете по 5mins без оперативен
Слаба батерија 3.0-3.5 V Покажува слаба батерија прашува кога моќ е 3.0-3.5 V
Правец на студ известување заоѓање Покажува"заоѓање"
Батерија : 1.5 V(ААА) * 3(Не се вклучени)
Големина на : 160 * 50 *28mm
Тежина : 118g
Пакување Се Вклучени :
1 x UT363 Правец на ветер Метар
1 x English упатство

Карактеристики на производот

Број На Модел На:
UT363
Бренд Име:
ЕДИНИЦА

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.