• Свеж
E27 220V SMD5730 Led Пченка Светилка LED Светло 24 42 60 75 90 120 150 Led Пченка Светлина, Led Пченка Сијалица Осветлување Висока Моќност

E27 220V SMD5730 Led Пченка Светилка LED Светло 24 42 60 75 90 120 150 Led Пченка Светлина, Led Пченка Сијалица

Оценка на посетителот:
DEN 508.80

Стока
Во продавницата

Водоотпорен Ниво : IP22
12. Емитуваат Боја : Топло Бела (2700 K-3500 K), Кул Бело (6000 K-6500 K)
15. Совршена замена блескаво светилки и флуоресцентни светилки
3. Wattage : 7 W, 12 W, 15 W, 25 W, 30 W, 40 W, 50 W, 60 W, 80 W, 100 W
5. LED пченка сијалица енергетски ефикасни. База Тип : B22, E26, E27, E39, E40
3. Производ Материјал : Висока Осветленост SMD5730 LED Светло Монистра и Бела Еколошки Пластика
16. CCC, CE, FCC, УЛ, Ro HS, ССА SGS сертификација (LED) производи, за гарантирана безбедност за да избегнете електричен шок и оган опасност. Животна средина-пријателски phlx извор на светлина, светлина, боја униформа, не е погодна за луѓе на видот заштита и здравството. Стабилни перформанси, безбеден и сигурен. Сертификација : CCC, CE, FCC, УЛ, Ro HS, ССА, SGS
Wattage : 7 W
LED Количина : 24 Led диоди
Прозрачна Флукс : 700 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 12 W
LED Количина : 42 Led диоди
Прозрачна Флукс : 1200 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 15 W
LED Количина : 60 Led диоди
Прозрачна Флукс : 1500 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 25 W
LED Количина : 75 Led диоди
Прозрачна Флукс : 2500 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 30 W
LED Количина : 90 Led диоди
Прозрачна Флукс : 3000 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 40 W
LED Количина : 120 Led диоди
Прозрачна Флукс : 4000 LM
База Тип : B22, E26, E27
Wattage : 50 W
LED Количина : 150 Led диоди
Прозрачна Флукс : 5000 LM
База Тип : B22, E26, E27, E39, E40
Wattage : 60 W
LED Количина : 170 Led диоди
Прозрачна Флукс : 6000 LM
База Тип : B22, E26, E27, E39, E40
Wattage : 80 W
LED Количина : 216 Led диоди
Прозрачна Флукс : 8000 LM
База Тип : B22, E26, E27, E39, E40
Карактеристики На Производот :
1. Важи за сите земји. LED Чип Модел : SMD5730
8. LED пченка сијалица материјал заштита на животната средина, ниска потрошувачка на енергија, прозрачна ефикасност и осветлување осветлување подобро од блескаво светилки и флуоресцентни светилки.

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
24LEDS, 42LEDS, 60LEDS, 75LEDS, 90LEDS, 120LEDS, 150LEDS
Поддршка Dimmer:
No
боја:
E27 110V, E27 220V
Тип На Објект:
LED Светилки
LED Чип Модел:
SMD5730
Бренд Име:
HAILEEYOUNG
сертификација:
CE,RoHS
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Обликот:
U-облик
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Повод:
дневна соба
Напон:
220V
Зрак Агол(°):
120°
Просечен Живот (часот):
5000
База Тип:
E27
Моќ Толеранција:
10%
Број на LED Чип:
108 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
120mm

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.