• Свеж
KATUR 10pcs 1157 BAY15D Led Светилки S25 Двоен Контакт Авто Предводена за Кочница Стоп Светла светилки drl Дење Работи Светла Црвена Бела Сина

KATUR 10pcs 1157 BAY15D Led Светилки S25 Двоен Контакт Авто Предводена за Кочница Стоп Светла светилки drl Дење

Оценка на посетителот:
DEN 959.04

Стока
Во продавницата


*360 степени агол на гледање елиминира жешки точки. Сите вратени предмети мора да биде оригинално пакување, вистина се врати следење на број е потребно.
*1157/BAY15 D двојна интензитет бајонет база кула тип на светилка. Уживајте Во Вашата Шопинг .
*Во рок од 1 години нема причина да се вратат.Јас може да се Меша бојата и големината? Да! Ако цената се исти, да може да се меша бојата и големината треба, но ве молам оставете порака под цел, која ќе ви помогне брод побрзо, ви благодариме! 2.
Ако се уште не се сигурни што LED Светло одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас за помош. Ние ќе целосна наплата по добиваат сите се во добра состојба.
Пакет Се Вклучени :
10pcs 1157/BAY15 D 5630 SMD 33 LED Светилки
За Сите Странски Пријатели Здраво драги пријатели ,добредојдовте на неверојатен продавница ! Ќе најдете многу видови на Автомобил Led Светла, кои се произведени од страна на самите себе , исто така може да се споредуваат со други продавачот доведе на Aliexpress тогаш ќе знаеме дека нашиот сијалица е во повисок квалитет, но пониска цена , Можете исто така да контактирате со нас пред поставување на цел , ние ќе препорача најдобар квалитет или поевтини, но не е лошо за вас .
*33 x Висока моќност 5630 SMD Led Сијалица е многу посветла од оригиналот блескаво светилки, и мала потрошувачка на енергија. Ако стоката е во ваша сопственост над 7days, се смета дека се користи и ние не ќе проблем реконструкција или било замена.Се врати превозот цена треба да се плати од страна на купувачот.
Answer : ___________________________ Note :
Кога се користи LED светилки за возврат сигнал светлина, можеби ќе треба да користите 50 W 6-Ohm оптоварување отпорник или декодер поставени за да се избегне хипер флеш или сијалица да се расипува.

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
сино, црвено, бело, жолто
Објектот Тежина:
15g
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
3.6W
Интерфејс Тип:
Bay15d
Бренд Име:
KaTur
Име На Модел:
P21/5W 1157 BAY15D
Тип На Објект:
Кочница Светла
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
900LM
База Тип:
1157 bay15d
LED тип:
5630 SMD (33 Led диоди количество)
Led боја:
Бело,Сино,Жолто,Црвено
Оперативен Напон:
12v
Зрак Агол:
360 степени
Тип:
LED Замена на Сијалица
Компатибилна Листа:
1157 bay15d p21/5w
Заедничка употреба:
Опашката Светла, Сопирачките, Светлата, Обратна Светла, Пак Сигнали Светла,
Честа употреба 2:
Страна Маркер Светла, Задни Светла, Стоп Светилка, Копија Светла

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.