• Свеж
Ултра тенок 23mm светилки drl Автомобил led 12V Дење Работи извор на светлина 10 компјутери водоотпорен Eagle eye светилка /Паркинг сопирачките, CE

Ултра тенок 23mm светилки drl Автомобил led 12V Дење Работи извор на светлина 10 компјутери водоотпорен Eagle

Оценка на посетителот:
DEN 623.52
DEN 399.00 -36 %

Стока
Во продавницата


2017 Ултра тенок 2.3 СМ 12 V светилки drl Автомобил led Дневни Работи извор на светлина 10 компјутери 35 W водоотпорен Eagle eye светилка /Паркинг Предупредување Светлина
Функција :
Сосема нов и моден стил дизајн
Ниска потрошувачка на енергија, висока осветленост и долг живот-век
Осветлете без одлагање, оптички чистота, боја и пенетрација
Секоја ПРЕДВОДЕНА eagle eye опрема со супер светло 3.5 W висока моќност SMD LED чип
Висок квалитет на алуминиум црна база; водоотпорен за надворешни употреба
Лесно да се инсталира; поврзете се на позитивните и негативните жици да било на вашето возило моќ
Апликации : се Претвори Сигнал Светлина, Копија Светлина, Агол, Светлина, Стоп Светло, Паркинг Светлина,Опашка Светлина или Обратна Светлина, итн.
Спецификации :
Светла боја на располагање : Blue/Кристално Сино/Зелено/Розова/Red/Бела
Материјал : алуминиум легура + астигматична леќа
Возилото Апликација : Универзална
Нето тежина : 20g секој Компјутери
Големина : Надвор кол. : 23mm H : 24mm
Живот : 500000 часа
Сијалица Боја temp : 6, 000 K-6,700 К
Осветленост : 70 до 90 LM Отценети
Номинална Работен напон : DC 12 V
Номинална Работат на струјата : 0.5 A
Номинална Моќност потрошувачка : 3.5 W секој Компјутери
Пакување вклучуваат :
10 PCS/многу Ултра тенок Eagle eye

Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Кристално Сина, Црвена, Бела, Сина, Зелена, Жолта, Розова
боја:
Sliver Школка, Црна Школка
Bronco-Година:
1995,1994,1993,1996,1992,1991,1990
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
GEETANS
Име На Модел:
Дење Работи Светла
Ford Модел:
Bronco
Материјал Тип:
Алуминиум
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Специјални Функции:
Супер-светли и квалитетни,Ултра тенок
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
2.3cm
Mazda Модел:
121 Метро
121 Метро-Година:
2002,1998,2001,1996,1999,1997,2000
Објектот Тежина:
20g
Леќа:
Вклучени
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Година:
2016 година
Led Чип Производител:
Epistar

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.