• Свеж
500pcs прилагодено печатење зима висат ознаки цена етикета образец 012 облека пакување етикета може да се промени текстот боја за вас

500pcs прилагодено печатење зима висат ознаки цена етикета образец 012 облека пакување етикета може да се промени

Оценка на посетителот:
DEN 2016.00
DEN 1875.00 -7 %

Стока
Во продавницата


-
Обичај жените крпа ознаки ,да се печати вашето лого на ознаки 300gsm Хартија трговија на Големо 500 PCS
Боја : Kraft како слика
Големина : 90 X50 mm
Материјал : 300 gsm+СЕДИШТЕТО на Хартија
Пакување : 500pcs/многу не се вклучуваат низа
Линкот цена е акции ознаки цена.се печати од надвор, не може додавање на вашето лого и име на тоа !
Ако имате Прилагодено посебен облик со твоите вашето име и лого
Прилагодено печатење цена : 500 компјутери=42usd
1000pcs=62usd
Бесплатен превозот од Кина пост или epacket
Ако ви е потребна за секој запис се врзуваат string(Вкупно 500psc),треба да го додадете 7 US
http : //hz.aliexpress.com/store/product/1000 PCS-hang-tag-s-string-seal-19cm-tag-rope-for-pice-tags-clothes-seal-jewelry-tie/1092398_32615362500.html
Ве молиме имајте предвид : Ние може да ги прифати сите големина прилагодени на кралот,ве Молиме контактирајте ме за котација Ако сакате да ги испечатите вашите disign ознаки.Ви благодариме

Карактеристики на производот

Тип На Производ:
Облека Ознаки
Функција:
Еко-Пријателски,Recyled
Бренд Име:
JDCMYK
Техника:
Печатени
Материјал:
Хартија
Употреба:
Чанти,Облека,Чевли
Број На Модел На:
012

Поврзани производи

Ново

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.